Přejít k obsahu Přejít k hlavnímu menu Přejít k vyhledávání

Doprava zdarma při nákupu nad 599 Kč (DPD, Zásilkovna)
U malých zásilek zvýhodněná cena Zásilkovny - 49 Kč

Zavřít

Adriana a její první závody služební kynologie

14. září, 2022

závody a zkoušky

Adrianu Švecovou můžete znát z našeho vyprávění jako mladou musherku a junior mistryni světa v canicrossu, kterou značka Calibra dlouhodobě podporuje. Už nějakou dobu se však věnuje i služební kynologii a práci armádního psovoda. Letos vyzkoušela se svým služebním psem první závody a podělila se s námi o své dojmy.

as1 (2)

"Budou tomu dva roky co jsem zaplula do služební kynologie a naplno se do ní zamilovala. Dostala jsem svého prvního služebního psa... vysněného malinoise. 

as1 (6)Se kterým to ale rozhodně nebylo od začátku podle mých představ, dostala jsem pejska po předchozím kolegovi, kde měl pejsek úplně jiný režim a byl používán striktně jako "věc" . Pro Ferdu (jméno mého zrzavého Parťáka) se svět otočil úplně jiným směrem. Už nezůstával na psinci ale začal s námi jezdit domů, začal chodit na procházky a výlety do hor a začali jsme budovat naše přátelství. Samozřejmě, že to nebylo nic lehkého - byla jsem zvyklá na úplně jiný typ psů a jiný režim než musím dát jemu. Po dvouletém boji je z nás nerozlučná dvojka!

Napravili jsme hrozně moc chyb ve výcviku a věřím, že jsme na té nejlepší cestě. Domů jsem si přivezla i druhého maliňáka, tentokrát na vyhledávání výbušnin.

Proto jsem se letos rozhodla objet s ním nějaké závody, protože už to není žádný mladík, máme bohužel míň času :) Jako malá jsem se chodila koukat každý rok na závody služební kynologie u nás v Liberci, co pořádala policie. A proto bylo jasné, že první závod musí být na domácí půdě!

Každý rok se sem sjede největší špička všech psovodů z každé ozbrojené složky (policie, celní správa, vězeňská služba, armáda). Jsem pyšná, že jsem si mezi nimi mohla zazávodit a odvést si 17.místo pro náš vojenský útvar. Nebyli jsme v top 10 což byl můj cíl, ale také byl můj cíl neudělat někde chybu a aby pes někde nezmatkoval, což se nám povedlo. Podařilo se nám neudělat nikde žádný přešlap, ale ba naopak, jet stále stejné tempo v zákusech, poslušnosti a na revírech.
as1 (1)  as1 (3)

Ferda předvedl svou klidnou hlavu a jel si celý den stejnou rovinu :) Nikde nezklamal a na přepadu mi zachránil doslova "zadek" ! Jsem pyšná, jaký výkon jsme předvedli! Byla jsem trochu smutná, že rozhodčí nám strhávali zbytečně moc bodů, oproti jiným závodníkům, ale to je prý neštěstí nováčků .... říkali ostatní kolegové :) S Ferdou jsme byli jediný tým z AČR.

Jsem neskutečně ráda za tuto zkušenost a určitě to není poslední závod tohoto roku. S evropáky se připravujeme na podzimní sezónu až to rozjedeme na koloběžce ! Těšíme se na Vás :) 

Jménem značky Calibra gratulujeme Adri k úspěšné premiéře na poli závodů ve služební kynologii a těšíme se na další novinky!

Zpět na Musheři