Přejít k obsahu Přejít k hlavnímu menu Přejít k vyhledávání

Doprava zdarma při nákupu nad 599 Kč (DPD, Zásilkovna)
U malých zásilek zvýhodněná cena Zásilkovny - 49 Kč

Zavřít

Barvářské zkoušky v Rudíkově

9. července, 2020

závody a zkoušky

V sobotu 27. 6. se v malebném lesním prostředí nedaleko Hájenky u Hroznatína uskutečnily barvářské zkoušky, které jsme s radostí sponzorsky podpořili. Náročnost těchto zkoušek a zážitky z celé akce nám zprostředkovala předsedkyně KK OMS Třebíč Eva Illová.

barvarske zkousky rudikov 1

Barvářskými zkouškami získává pes loveckou upotřebitelnost pro honitby s odstřelem spárkaté zvěře. Náročnost barvářských zkoušek je úměrně přizpůsobena lovecké praxi, když zejména pobarvená stopa je stará víc než 12 hod. Úspěšná práce, především právě na pobarvené stopě, prověří kvalitu práce každého jedince a vloh plemene a současně kvalifikují loveckého psa jako lovecky upotřebitelného pro dosled spárkaté zvěře.

Slunečné a teplé sobotní ráno 27. června přivítalo dvanáct vůdců se svými svěřenci v krásném lesním prostředí nedaleko Hájenky u Hroznatína, kde má Myslivecký spolek Rudíkov mysliveckou chatu. Od brzkého rána, kdy byli všichni účastníci zkoušek ještě na cestě, členové MS připravovali pohoštění a zázemí. Zahájení a všechny práce probíhaly v okolí myslivecké chaty.

Pan Luboš Pažourek, člen MS Rudíkov, barvářské zkoušky zahájil troubením. Pan Petr Dobrovolný, ředitel zkoušek, pak přivítal vůdce, sbor rozhodčích a velmi početnou koronu diváků. Poté jsem přivítala všechny účastníky také já, a to tentokrát v roli vrchní rozhodčí, a přestavila své kolegy Josefa Macháta, Jiřího Šulu, Jana Škodu a Miloše Knotka.

barvarske zkousky rudikov 2Ale nyní již ke zkouškám samotným. Vybrané lesní lokality plně vyhovovaly předepsaným disciplínám. Je až s obdivem, že se zkoušky mohly konat v jedné lesní lokalitě, neboť kůrovcová kalamita se neblaze podepsala na stavu našich lesů. Na zkoušky se dostavilo 12 přihlášených psů a všichni zkoušku dokončili v I. ceně, což svědčí o výborné úrovni vůdců a jejich čtyřnohých parťáků.

Vítězem se stala fena MOK Happy Bertoni Prague vedená Michalem Cermanem, na druhém místě se umístila fena VMO Cita z Mikelova dvora vedená Drahomírem Bambulou a třetí místo patřilo feně jezevčíka Aida z Rakovských strání vedená Michalem Oborným.
V rámci vyhodnocení si všichni vůdci pro své svěřence odnesli malou pozornost od našeho sponzora (krmivo Calibra). První tři úspěšní obdrželi poháry, které věnovala obec Rudíkov a vůdcům je osobně předal starosta obce pan Zdeněk Souček.

Děkujeme paní Illové, předsedkyni KK OMS Třebíč, za krásnou reportáž, gratulujeme vítězům i poraženým a těšíme se na příští společné akce!

Galerie

Zpět na Novinky