Přejít k obsahu Přejít k hlavnímu menu Přejít k vyhledávání

Doprava zdarma při nákupu nad 599 Kč (DPD, Zásilkovna)
U malých zásilek zvýhodněná cena Zásilkovny - 49 Kč

Zavřít

Barvářské zkoušky Rudíkov

7. září, 2021

závody a zkoušky

Sobota 19. 6. patřila Barvářským zkouškám, které jsou potřebné pro splnění lovecké upotřebitelnosti psa pro honitby s odstřelem spárkaté zvěře. Na zkoušce startovalo 12 psovodů se svými svěřenci a všichni ji dokončili v 1. ceně, což svědčí o vynikající úrovni účastníků. Více se dočtete v reportáži od předsedkyně KK OMS Třebíč Evy Illové.

IMG_0766

"Barvářskými zkouškami získává pes loveckou upotřebitelnost pro honitby s odstřelem spárkaté zvěře. Náročnost barvářských zkoušek je úměrně přizpůsobena lovecké praxi, když zejména pobarvená stopa je stará víc než 12 hod. Úspěšná práce, především právě na pobarvené stopě, prověří kvalitu práce každého jedince a vloh plemene a současně kvalifikují loveckého psa jako lovecky upotřebitelného pro dosled spárkaté zvěře.

Slunečné a teplé sobotní ráno 19. června přivítalo dvanáct vůdců se svými svěřenci v krásném lesním prostředí nedaleko Hájenky u Hroznatína, kde má Myslivecký spolek Rudíkov mysliveckou chatu. Od brzkého rána, kdy byli všichni účastníci zkoušek ještě na cestě, členové MS připravovali pohoštění a zázemí. Zahájení a všechny práce probíhaly v okolí myslivecké chaty.

IMG_0600

Pan Luboš Pažourek, člen MS Rudíkov, barvářské zkoušky zahájil troubením. Pan Petr Dobrovolný, ředitel zkoušek, pak přivítal vůdce, sbor rozhodčích a velmi početnou koronu diváků. Poté jsem přivítala všechny účastníky také já, a to tentokrát v roli vrchní rozhodčí, a přestavila své kolegy ve složení Drahomír Bambula, Karel Jeserovský, Miloš Nováček a Pavel Pokovai.

Ale nyní již ke zkouškám samotným. Vybrané lesní lokality plně vyhovovaly předepsaným disciplínám. Je až s obdivem, že se zkoušky mohly konat v jedné lesní lokalitě, neboť kůrovcová kalamita se neblaze podepsala na stavu našich lesů. Na zkoušky se dostavilo 12 přihlášených psů a všichni zkoušku dokončili v I. ceně, což svědčí o výborné úrovni vůdců a jejich čtyřnohých parťáků.

Vítězem se stal pes KO Bernini Via Naturalis vedený Vladimírem Semerádem, na druhém místě se umístil pes ZSL Agem ze Svinských pastvin vedený Vojtěchem Hadrabou a třetí místo patřilo feně jezevčíka Aretě z Ouhelí vedenou Jaroslvem Smejkalem.

IMG_0620

 

V rámci vyhodnocení si všichni vůdci pro své svěřence odnesli malou pozornost od našeho sponzora Calibra. První tři úspěšní obdrželi poháry od OMS Třebíč a pamětní plakety, které věnovala obec Rudíkov.

 

Dovolte mi poděkovat Mysliveckému spolku Rudíkov za skvělou přípravu těchto zkoušek, všichni jsme si tento den krásně užili a budeme se těšit na další setkání."

Děkujeme paní Illové, předsedkyni KK OMS Třebíč, za krásnou reportáž, gratulujeme vítězům i všem účastníkům, kteří zkoušky absolvovali s vynikajícími výsledky. Těšíme se na příští společné akce!

Galerie

Zpět na Novinky