"V termínu 11.9. – 13.9. a 2.10. – 4.10. 2020 jsme s našimi klienty vyjeli do Cheznovic, konkrétně do rekreačního střediska Svatý Štěpán, kam již několikátým rokem jezdíme na Canisterapeutické pobyty.

Prvního pobytu se zúčastnilo 10 klientů a to jak od nás z Dobromysli z denního stacionáře, tak i z berounského Dětského domova speciálního. Canisterapeutka Veronika Průšová se svými psy, dvěma bílými Švýcarskými ovčáky pro naše klienty připravila báječný program plný aktivit, ale i polohování. Všemu přihlížel jezevčík Jusík, který je ještě ve výcviku, ale na jaře se už též aktivně zapojí.

Druhý pobyt byl i pro klienty s PAS, dohromady se zúčastnilo 17 klientů. Tentokrát jsme měli canisterapeutky dvě, k Veronice Průšové přibyla ještě Dana Pánková s voříškem Ritou. Program jsme rozdělili na aktivnější činnosti a na polohování, kde se především zapojili klienti s PAS.

Oba pobyty dopadly výborně, pejskové, klienti i pracovníci si to moc užili a už se těšíme na příští rok, kdy nás čekají další tři," říká vedoucí pobytů Eliška Bartošíková Čiháková.

20201002_155831  IMG-20201002-WA0003

Děkujeme za milou reportáž a nesmírně záslužnou práci! Věříme, že každá minuta strávená ve společnosti canisterapeutických psů měla na klienty blahodárný účinek.

Zpět na Novinky