Přejít k obsahu Přejít k hlavnímu menu Přejít k vyhledávání

Doprava zdarma při nákupu nad 599 Kč (DPD, Zásilkovna)
U malých zásilek zvýhodněná cena Zásilkovny - 49 Kč

Zavřít

Český strakatý pes - akce pro šteňátka i seniory

18. července, 2023

Český strakatý pes (ČSP), naše národní plemeno, má kolem sebe mnoho zanícených majitelů a chovatelů. Sdružuje je Spolek českého strakatého psa, který se svými aktivitami snaží o propagaci tohoto plemene a pořádá pravidelné víkendové akce pro majitele těchto krásných a šikovných psů. Calibra sponzorovala dvě víkendová setkání – jedno bylo zaměřeno na štěňátka a mladé psy, druhé na starší psy a seniory.
Přečtěte si krátké reportáže z obou akcí, které nám poskytla MVDr. Lea Wildnerová:

DSC_4010

Víkendové setkání "Štěňata strakatá"

Každoroční víkendová akce pro nové majitele štěňat českých strakatých psů narozených v předchozím kalendářním roce (letos tedy akce pro štěňata narozená v roce 2022). Víkend plný ukázek výcviku, sportů, vystavování, debat o zdraví, výchově a výměně zkušeností o životě se strakáčem.

2990_2V letočním roce se akce účastnilo 57 štěňat ČSP se svými lidmi. V sobotu přijeli i někteří z chovatelů a z majitelů krycích psů.

Účastníci dostali v uvítacím balíčku vzorky krmiv a pamlsky od společnosti Calibra spolu s informačními materiály o krmivu.  Calibra figurovala i na stanovištích veselého závodu Strakaté klání - a potom též v rámci odměn při závěrečném vyhodnocení této soutěže - větší odměnu dostali ti, kdo se v rámci věkových kategorií štěňat umístili na prvních třech místech, ale odměněni byli vždy všichni účastníci závodu

IMG_6610  IMG_6713

Víkendové setkání "Staří, ale dobří"

"Staří, ale dobří" - třetí ročník se konal v Hořicích, v kempu Alegro ((26.–28. 5. 2023)). Setkání bylo koncipováno pro psíky starší 7mi let. Účast byla hojná a počasí klaplo jako na objednávku.

Prostředí kempu bylo úžasné, kuchyně výtečná, účastníci si chválili jak pobyt, tak štědrost sponzorů. Při dojezdu každý dostal balíčky dárků se vzorky granulí, pamlsky, kapsičky, doplňky na klouby a zuby, pilníky na drápky, target na cvičení a čuchací kobereček. Páteční dojezd se nesl v duchu setkání a popovídání se starými známými a opékání buřtů.

Po sobotní snídani účastníci vyrazili na procházku do okolí dle kondice své i psího seniora. Trasy byly naplánovány čtyři od 2km po 8km. Po návratu si ti starší odpočinuli, mladší dorazili rovnou k obědu. Po obědě se psíci nechali odpočívat v chatkách a páníčci se šli vzdělávat na přednášku "Jak na drápky" Martiny Vondrákové a praktickými ukázkami náčiní k úpravě drápků a na závěr i možností zkonzultovat stav a možnosti úpravy u jednotlivých psíků.

IMG_20230527_164023Odpočinutí psíci pak absolvovali workshop Čmuchohrátek pod vedením psí trenérky Lenky Pačesové a ti co dočuchali se přesunuli ke stanovišti, kde pod dozorem komise museli prohlédnout svému psu oči, uši, zuby, tlapky a okolí konečníku.

Z bodového hodnocení spolupráce týmu a celkového dojmu vzešli tři ocenění. Po večeři se konala přednáška na téma "Zdraví psích seniorů" od MVDr. Ley Wildnerové a následná veterinární poradna s dotazy účastníků a zkoušení oblečků Back on track. Na závěr dne jsme se zas všichni sešli u ohně.

V neděli hned po snídani se psí stařečci vrhli na Dogfitness pod dohledem Ley Wildnerové, vyzkoušeli si různé balanční pomůcky, propriporecepční chodníček a cvičení v rámci svých možností a kondice. Dostali typy, na co se zaměřit s ohledem na potíže pohybového aparátu daného psíka. Následoval oběd, vyhlášení a odměny pro ty nejlepší "prohlížeče" a nejstarší psí účastníky. Nejstaršímu hafanovi bylo 15 let. Loučení bylo emotivní, účastníci děkovali a chválili, což je nejlepší motivace do dalších ročníků. Děkujeme i sponzorům, bez nich by to nešlo :-).

DSC_2870  DSC_2348

 

Více informací o akcích a aktivitách spolku ČSP naleznete na jejich webových stránkách www.spolekstrakacu.cz. Je skvělé, že lidé kolem tohoto plemene vkládají tolik úsilí a práce, aby se chov těchto strakatých sympaťáků i nadále vyvíjel tím správným směrem. Věříme, že všem majitelům tohoto plemene dělají jejich mazlíčci velkou radost a že i díky takovým akcím objevili nové společné záliby a nabyli nových poznatků.

Galerie

Zpět na Novinky