Přejít k obsahu Přejít k hlavnímu menu Přejít k vyhledávání

Doprava zdarma při nákupu nad 599 Kč (DPD, Zásilkovna)
U malých zásilek zvýhodněná cena Zásilkovny - 49 Kč

Zavřít

Cesta ve tmě - soutěž ve výkonu vodicích psů

28. června, 2021

závody a zkoušky Podporujeme - vodicí psi

V pátek 11. června se v Boskovicích uskutečnila akce pod patronací spolku Vodicí pes, z.s. s příznačným názvem – „Cesta ve tmě“. Zúčastnění nevidomí lidé zde procházejí se svými vodicími psy neznámou trasu. Navigují je odborní instruktoři, kteří jim zároveň poskytují zpětnou vazbu. Tato akce má i osvětový charakter a kolemjdoucím lidem přibližuje život nevidomých.

IMG_3536

"17. ročníku již tradiční akce se účastnilo 16 nevidomých lidí se svými vodicími psy. Každý z nich prošel neznámou trasu s navigací odborných cvičitelů, kteří šli za nimi a sledovali spolupráci s vodicím psem. Hodnotili jak práci psa a plnění povelů, schopnost nevidomého člověka se psem pracovat, tak i vzájemnou souhru dvojice.

Soutěž má převážně motivační, přátelský charakter. Nejde jen o vítězství, ale o získaní cenné zpětné vazby na práci s vodicím psem a zejména o setkání nevidomých lidí mezi sebou, udržování přátelských vazeb a vzájemné sdílení ze soužití s vodícími psy. Soutěž je doplněna o doprovodný program pro veřejnost a je tedy i formou osvěty o životě se zrakovým postižením," říká členka spolku Lenka Pláteníková.

IMG_4505  IMG_3535

Značka Calibra vždy ráda podpoří osvětové akce, které zároveň stmelují lidi s podobným osudem a poskytují jim možnost získání a udržení nových přátelství. Děkujeme za možnost být součástí takové krásné události.

Galerie

Zpět na Novinky