Přejít k obsahu Přejít k hlavnímu menu Přejít k vyhledávání

Doprava zdarma při nákupu nad 599 Kč (DPD, Zásilkovna)
U malých zásilek zvýhodněná cena Zásilkovny - 49 Kč

Zavřít

Cestování do zahraničí

5. června, 2024

rady a tipy

Pomalu ale jistě se nám blíží léto, a s tím spojený čas dovolených. Jestli zvažujete, že svého psího parťáka vezmete s sebou, určitě se budete muset na cestu o trochu více připravit. Dnes se zaměříme na to, co je potřeba, když chcete se svým mazlíčkem do zahraničí.

dog-6680642_1280

Pas

Asi není žádným překvapením, že stejně jako lidé, i zvířata potřebují cestovní doklad. Každý pes cestující do zahraničí musí mít pas pro zvířata v zájmovém chovu. Tento dokument vám vystaví veterinář a obsahuje informace o zvířeti, majiteli, čísle mikročipu a především o očkování proti vzteklině. Očkování musí být platné a zapsané v pasu.

Mikročip

couple-3960623_1280

Tento bod máte již pravděpodobně vyřešený. V Česku platí povinné čipování psů, takže v tomto směru byste opravdu měli být nachystaní. Když půjdete k veterináři je dobré nechat čip zkontrolovat, zda je funkční a nedošlo k jeho poškození.

Očkování 

Očkování proti vzteklině je základním požadavkem ve většině zemí. Konec konců i u nás je toto očkování povinné. Cestování je možné až 21 dní od aplikace vakcíny. V případě přeočkování, kdy neuplynula doba platnosti předchozího očkování, můžete vyrazit ihned. Některé země (např. Irsko, Malta, Finsko) mohou vyžadovat i další očkování nebo léčbu proti parazitům.

Zjištění požadavků cílové země

V rámci členských států EU jsou obecná pravidla stanovena napříč členskými státy. Každá země může mít ale i své vlastní požadavky na vstup zvířat. Některé země mimo EU (např. Spojené království) mohou mít přísnější pravidla a vyžadovat dodatečné zdravotní testy nebo karanténu. Je důležité se dopředu informovat o aktuálních podmínkách na oficiálních webových stránkách cílové země.

Užitečné odkazy:

Přeprava a komfort psa

Pokud cestujete autem, naplánujte si pravidelné zastávky na vyvenčení a napojení psa. Pokud cestujete letadlem, informujte se u letecké společnosti o podmínkách přepravy zvířat. Většina leteckých společností vyžaduje speciální přepravky, které musí splňovat určité rozměry a podmínky. Ujistěte se, že přepravka je pohodlná a dostatečně velká, aby se v ní pes mohl postavit, otočit a lehnout si. Cestování letadlem konzultujte s veterinářem.

Pojištění a nouzové situace

Zvažte pořízení cestovního pojištění pro vašeho psa, které pokryje případné zdravotní problémy, nebo nečekané události během cesty. Pojištění zvířete lze sjednat u většiny pojišťoven.

Doporučujeme

Calibra Joy Dog Chewy Beef Lungs&Cranberries Sticks 700g

Joy Novinka Bez obilovin Monoprotein

Hovězí tyčinky s přírodním kolagenem a brusinkami jsou skvělou odměnou nebo jen tak pro radost každého chlupáče. Tyto žvýkací pamlsky bez obilovin obsahují vysoké množství přírodního kolagenu na podporu správné funkce kůže, kloubů a pohybového aparátu, a brusinky, které se vyznačují vysokým obsahem antioxidantů a polyfenolů, jsou vynikajícím zdrojem vitaminu C. Brusinky jsou využívány pro prospěšné účinky na močové cesty. Monoproteinová hovězí receptura bez přidaných barviv.

865 Kč

Skladem > 10 ks

Mějte u sebe také kontakty na veterinární kliniky v místě pobytu a základní lékárničku.

Cesta

Na cestu si předem připravte dostatek krmiva, hraček, pamlsků, vody, zkrátka všeho, co vás mazlíček bude potřebovat. Jedete-li autem je dobré si předem vytipovat vhodná místa na pauzy a venčení, aby se pes mohl protáhnout.

Přejeme vám bezproblémové cestování s vaším parťákem!

Zpět na Blog Calibra