Přejít k obsahu Přejít k hlavnímu menu Přejít k vyhledávání

Doprava zdarma při nákupu nad 599 Kč (DPD, Zásilkovna)
U malých zásilek zvýhodněná cena Zásilkovny - 49 Kč

Zavřít

Den s kynologickou záchrannou jednotkou

13. července, 2021

V sobotu 19. 6. se uskutečnil druhý ročník Dne s kynologickou záchrannou jednotkou. Na letišti v brněnské městské části Medlánky se diváci mohli těšit na ukázky práce záchranářských, policejních a vodících psů. Připraven byl opravdu bohatý doprovodný program a Calibra byla při tom i se svým stánkem.

0040_DSC_7238

Navzdory vysokým teplotám a koronavirové situaci si tuto akci nenechalo ujít množství lidí. A že se bylo na co dívat!

0056_DSC_7311Jednotlivé kynologické jednotky ukázaly, jak v praxi fungují a jakou roli hrají psi při policejních zásazích či výjezdech se záchrannou službou. Diváci mohli vidět zásah policie a psovoda, zásah městské policie, jízdní policii a také jakou úlohu má záchranná jednotka. Ta nám ukázala, jak po výbuchu plynového sporáku pes v sutinách označuje člověka a jak probíhá kooperace psa a psovoda v záchranné akci. Letištěm se dokonce ozývaly i houkající sirény hasičského auta a sanitky.
 
0104_DSC_7583Návštěvníci se také mohli seznámit s canisterapií, kde na vlastní oči viděli, jak jsou pejskové klidní a lidé je mohou vnímat svým dotykem. Další ukázkou byli i vodící psi, kteří předvedli, že trasa plná nástrah je pro ně brnkačka. Ukázka byla spojená i s osvětou ohledně toho, jak na takové vodící pejsky reagovat na ulici.

Na akci se diváci mohli blíže seznámit také s kynologickými disciplínami, kterým se mohou věnovat i se svými pejsky. Šlo o ukázku noseworku, který se svým psem předvedla Kateřina Novotná. Druhým psím sportem byl dogdancing, který v praxi ukázaly Valerie Samlíková s papillonkou Tinkou a Viki Obetková s borderákem Ravim.

0061_DSC_7346  0168_DSC_7973

 

Navzdory extrémnímu teplu šlo o opravdu vydařenou akci a Calibra je ráda, že mohla být její součástí. Děkujeme organizátorům za pozvání i všem návštěvníkům, kteří se zastavili v našem stánku. :)

IMG_20210619_105113

Autor fotografií: Pavel Karas

Galerie

Zpět na Novinky