Jsme tu s prvními informacemi o Enzovi!

enozo_eskalatorV současné době bude Enzovi 5 měsíců. Ve dvou měsících odešel od maminky a na následujících zhruba 10 měsíců se přesídlil do tzv. předvýchovy. Žije v Praze a má úžasnou paničku – vychovatelku. Úkolem Enza bude socializovat se. To musí zvládnout do 1 roku věku. Prostě se z roztomilého rošťáka stane slušně vychovaný pejsek, který pak nastoupí do „psí školy“, kde se bude připravovat na své budoucí povolání vodicího psa –pomocníka nevidomého člověka.

A co se musel nejdříve naučit? Slyšet na své jméno, aby bylo možné bez problémů přivolat ho k sobě. Nezbytností je i učení základních hygienických návyků – venčení. To už Enzo zvládá většinou moc pěkně. Doprovází svou paničku všude, chodí s ní do obchodů, jezdí hromadnou dopravou, trénují i nástup, jízdu i výstup  z eskalátorů v metru, ale i v nákupních centrech. Jízdu autem miluje. Nebojí se nastoupit do výtahu, při jízdě je v klidu. Už byl i v restauraci, kde se choval slušně a všichni ho patřičně obdivovali!

enzo_mestoPejska ve výchově poznáte podle vestičky, kterou na sobě nosí při pohybu po městě. Je na ní napsáno „Budu vodicí pes“!

Enzo začíná i s učením základních povelů poslušnosti. Krásně zvládá povel „sedni“, povel „lehni“ už také zvládá pěkně! Samozřejmě jako motivaci a pochvalu za každý splněný úkol dostává Enzo ňaminky, na které se těší. Vždy hlídá, když jdou s paničkou do města nebo jen venčit, zda s sebou má ten zázračný pamlskovník, kde jsou ty nejlepší dobrůtky! Pak se teprve může vyrazit. Projevuje svou radost vrtěním ocásku a znalé oko pejskaře pozná, že se i směje!

Enzo je veselý a hravý pejsek, baví ho vše nové a je učenlivý. V prostředí, kde je hodně lidí, je klidný, soustředěný a to je moc dobře. Má rád, stejně jako každý pejsek, procházky a protože je to labrador, nezapře i lásku k vodě! Je to zkrátka pašák!

Galerie

Zpět na Cesta vodicího štěněte Enza