Calibra vždy ráda podpoří takové milé akce, které zároveň myslí i na pejsky v nouzi, proto jsme na této výstavě nemohli chybět. Role rozhodčích se ujali Ivo Bartek a Jana Hrstková. Ty nejkrásnější křížence a psy bez PP můžete vidět na fotkách níže.

nejhezčí pes bez PP  nejhezčí voříšek  sympaťák voříškiáda

Gratulujeme výhercům i všem soutěžícím, které může hřát u srdce, že již samotnou účastí podpořili psí seniory.

Pokud jste z okolí Brna, máte psa bez PP a tuto voříškiádu jste dosud neznali, věříme, že na příštím ročníku Vás uvidíme! Myšlenku celé akce nám přiblížil organizátor:
" Voříškiáda je určeně pro pejsky bez průkazu původu a voříšky, kteří jsou rozděleni do tří věkových skupin. Součástí jsou také různé soutěže, které jsou oblíbené zejména mezi dětmi, např. podoba psa a pána, pejsek šikula, atp. Kynologický klub věnuje ceny pro jednotlivé kategorie i soutěže a z vybraného startovného navíc věnuje pro hospic finanční částku. Lidé na místě mohou přinášet jak materiální pomoc (v hospicu se využíjí i věci vyřazené jako např. polštáře na pelíšky, povlečení trvale, deky,..), tak přímo věnovat i jakoukoliv finanční částku.

V letošním roce jsme podpořili psí hospic Psí cesta František, z.s.,který se majoritně se orientuje na psí dědečky a babičky, kterým poskytuje domeček na dožití. ( V předchozích letech jsme podporu věnovali občanskému sdružení Dejte nám šanci, rovněž psímu hospicu)."

Zpět na Novinky