Přejít k obsahu Přejít k hlavnímu menu Přejít k vyhledávání

Doprava zdarma při nákupu nad 599 Kč (DPD, Zásilkovna)
U malých zásilek zvýhodněná cena Zásilkovny - 49 Kč

Zavřít

Jack Russell teriér

9. listopadu, 2023

plemena psů

Jack Russel je populární plemeno psa, které svou energií zaujalo i filmaře. Ti z vás, kteří viděli film Maska, si určitě vybaví nejen legendárního Jima Carreyho, ale i psího hrdinu Mailu. Kromě filmu však toto plemeno potkáváme často i na ulicích. Pojďme si o něm tedy říct více.

jack-russell-terrier-7676587_1280

Jack Russell teriér je malé, energické a inteligentní plemeno psa, které bylo původně vyšlechtěno pro lov lišek a jiné zvěře v 19. století v Anglii. Zásadní postavou v jejich vzniku byl pastor Jack Russel, který s jejich šlechtěním začal a po němž také nesou jméno.

Jack Russell teriéři jsou vysoce aktivní, pracovití a odvážní psi, kteří jsou stále plní energie. Jsou také velmi inteligentní a mají výraznou loveckou intuici. Toto plemeno je věrné a oddané své rodině a je schopné se rychle učit různým dovednostem.

Vzhled

Jack Russel

Jack Russell teriéři mají kompaktní tělo s hladkou, drsnou, nebo kombinovanou srstí (tzv. zlomená). Jejich srst je bílá s různými skvrnami a černou, nebo hnědou maskou na obličeji. Hlava je trojúhelníková, s očima mandlového tvaru a výraznýma ušima. Ocas nosí vzpřímeně.

Výška: Standardní výška Jack Russell teriérů se pohybuje kolem 25-30 cm v kohoutku.

Váha: Typická váha se pohybuje mezi 5 a 6 kg.

Povaha

Tito psi jsou plní energie a vyžadují dostatek fyzické aktivity a duševní stimulace. Jsou hraví, zvídaví a někdy hluční. Mají rádi hry a jsou skvělými společníky pro aktivní jedince, kteří vyznávají hlavně venkovní aktivity. Jack Russell teriéři jsou také velmi stateční a nebojácní, což je následkem jejich lovecké minulosti. Mohou být skvělými hlídači a mají výborný smysl pro teritorium.

iStock_000017882767_Full

Pro koho je pes vhodný

Jack Russell teriéři jsou vhodní pro aktivní jedince nebo rodiny, kteří jsou připraveni věnovat jim dostatek času a pozornosti. Tito psi vyžadují trénink a socializaci od útlého věku, aby se stali dobře vychovanými společníky. Je důležité mít na paměti, že mají silný lovecký instinkt, takže mohou být náchylní k honbě za malými zvířaty, což je třeba kontrolovat (vycvičit přivolání). Celkově jsou Jack Russell teriéři skvělou volbou pro aktivní a zkušené majitele, kteří jsou ochotni se jim věnovat a nezanedbávat pohyb a trénink.

Strava pro Jack Russel teriéra

Jack Russel je obecně považování za poměrně zdravé plemeno. Důležité je u něj dodržovat vyváženou stravu. Doporučuje se kvalitní psí krmivo, které odpovídá jejich věku, velikosti a aktivitě.

Doporučujeme

U nás jej naleznete v řade Life, Verve i Premium Line.

Pakliže je pes ve velké zátěži, ať už u práce, či sportu, doporučujeme recepturu Energy z řady Expert Nutrition.

Jak bylo zmíněno, velmi důležitý je výcvik. Zde nabízíme celou řadu pomocníků – tedy pamlsků Calibra Joy Dog Training, které jsou svojí velikostí ideální právě pro spoustu drobného odměňování za vykonanou práci.

Zpět na Atlas plemen psů