Přejít k obsahu Přejít k hlavnímu menu Přejít k vyhledávání

Doprava zdarma při nákupu nad 599 Kč (DPD, Zásilkovna)
U malých zásilek zvýhodněná cena Zásilkovny - 49 Kč

Zavřít

Knírač – věrný a veselý společník

16. listopadu, 2023

plemena psů

Knírač je velmi populární plemeno hlavně v Německu, kde byl vyšlechtěn. U nás jej nepotkáte tak často, což je možná škoda. Jedná se o velmi charakterního psa s obrovskou loajalitou ke své rodině. Knírač byl milovaným psem i Václava Havla.

Knírač 4

Původ

Jak bylo řečeno, knírači mají svůj původ v Německu, kde byli chováni pro pomoc na statcích. Jejich historie sahá několik staletí zpět, kdy byli využíváni k ochraně před škůdci, například krysami. Postupně se začali specializovat do charakteristického vzhledu, s vousy na obličeji a tuhou srstí v různých barvách. Během 19. století bylo provedeno cílené šlechtění, což vedlo k vytvoření standardního vzhledu knírače. Dnes jsou knírači oblíbenými domácími mazlíčky po celém světě, díky své inteligenci, oddanosti a vyrovnané povaze.

Vzhled

Knirač 1Knírač je pes s robustní postavou, jeho tělo je kompaktní a pokryto tuhou srstí, která může mít různé barvy. Knírač má výrazné oči a výrazný nos, což mu dodává charakteristický vzhled. Své jméno "knírač" získal díky knírům či vousům, které mu visí na čelistech a tvářích.

Knírače dělíme na tři typy:

Malý knírač – v kohoutku měří 30–35 cm a obvykle váží 4,5 - 7 kg. V této velikosti existuje několik barevných variant, a to čistě černá s černou podsadou, pepř a sůl, černostříbřitá a čistě bílá s bílou podsadou.

Střední knírač – měří 45–50 cm a váží 13–20 kg. Vyskytuje se ve dvou barevných variantách, a to čistě černá s černou podsadou, nebo pepř a sůl.

Velký knírač – měří 60–70 cm a váží 30–42 kg. Stejně jako u středního knírače se oficiálně vykytuje ve variantách čistě černá srst s černou podsadou a pepř a sůl.

Povaha

Knírači jsou veselí a energičtí psi, kteří mají rádi aktivitu a společnost své rodiny. Jsou všestranní, inteligentní a snadno se učí, což je dělá vhodnými pro různé tréninkové aktivity. Tito psi jsou také odvážní a zpravidla fungují jako skvělí hlídači, protože jsou vždy ostražití a mají tendenci varovat před cizími osobami, nebo podezřelými situacemi. Někdy mohou být poněkud tvrdohlaví, až dominantní. Při důsledném výcviku, ale svého páníčka následují. Jejich loajalita a oddanost své rodině je nepopiratelná. Knírači jsou přátelští nejen k lidem a dětem, ale i k jiným psům, a to z nich činí skvělé společníky pro rodiny i jednotlivce.

Pro koho je vhodný

Knírač 3Knírač je vhodný pro aktivní rodiny i jednotlivce, kteří mají rádi nejrůznější aktivity a hledají oddaného společníka. Hodí se do města i na venkov, vždy však potřebuje intenzivní kontakt s páníčkem a celou rodinou, na kterou je fixovaný. Je také ideálním psem pro ty, kteří hledají hlídače, protože knírači jsou ostražití a rychle reagují na změny ve svém okolí. Jejich inteligence a schopnost učit se je činí ideálními pro různé druhy tréninku, včetně poslušnosti a agility. Je třeba si však uvědomit, že knírači vyžadují dostatek pohybu a duševní stimulaci, takže je důležité věnovat jim čas a pozornost. Pokud máte energický životní styl a jste připraveni na loajálního a veselého společníka, mohl by být knírač právě tím pravým plemenem pro vás.

Zdraví a péče

Knírači jsou považovaní za poměrně zdravé a odolné plemeno. Obvykle žijí 12-15 let, přičemž vyššího věku se dožívá obvykle malá varianta plemene. Někdy se u nich může vyskytovat dysplazie kyčelního kloubu. Tento předpoklad je obvykle je vyšetřován již u štěňat.

Co potěší spoustu páníčků je srst knírače – ten totiž nelíná a nenechává tedy chlupy po celém domě. Je však potřeba jej několikrát do roka pořádně upravit tzv. trimováním. Na to existují speciální trimovací hřebeny, případně je možné psa nechat upravit v salónu. Zvýšenou pozornost je pak dobré věnovat jejich překrásnému kníru. Ten je dobré mýt a pravidelně pročesávat.

Strava

Doporučujeme

Calibra Dog EN Mobility Chicken

Expert Nutrition Doprava zdarma Akce Hypoalergenní Monoprotein

Calibra Dog Expert Nutrition Mobility - krmivo s obsahem zvýšeného množství chondroprotektiv a látek s protizánětlivým účinkem, které je určené dospělým a dospívajícím psům velkých plemen s tendencí k potížím pohybového aparátu (klouby, šlachy, vazy). Chondroprotektiva zajišťují výživu kloubní chrupavky a Bosswellia serrata s protizánětlivým účinkem přispívá k rekonvalescenci po zranění a při vysoké fyzické aktivitě. Tyto přednosti receptury jsou dále podpořeny vybraným mixem vitamínů a minerálů a bonusem mezi aditivy je pak fulvokyselina s širokým spektrem pozitivních účinků na zdraví a imunitu psa. Bílkoviny obsažené v receptuře jsou z 90 % živočišného původu, krmivo je hypoalergenní. Výhody: - podpora kloubů - pro psy s predispozicí k problémům s pohybovým aparátem - pomáhá k rekonvalescenci po zranění či vysoké fyzické aktivitě Vybraná aditiva: - chondroprotektiva (chondroitin sulfát a glukosamin) – vyživují chrupavku a zpomalují proces jejího opotřebení. - Boswellia serrata a její boswellové kyseliny mají protizánětlivý účinek, zmírňují projevy degenerativního onemocnění kloubů s úbytkem kloubní chrupavky (osteoartrózy). - MSM (methylsulfonylmethan) má protizánětlivé účinky a podporuje metabolismus a funkčnost kloubní chrupavky. - vitaminy a chelátové minerály (vysoce využitelná organická forma minerálů) – pro správnou funkci organismu, prevenci onemocnění a posílení imunitního systému. - fulvokyselina – působí antioxidačně, absorbuje toxiny a pomáhá je vylučovat z těla, čímž působí detoxikačně. Podporuje vstřebávání živin, pomáhá stabilizovat střevní mikroflóru a má protizánětlivé účinky. Velikost balení: 2 kg, 12 kg.

1 482 Kč

Skladem > 10 ks

Dárek: Calibra Dog EN Mobility Chicken 2kg zdarma

Volba stravy se vždy odvíjí od velikosti plemene, pro kterou krmivo hledáme. Vždy je potřeba respektovat velikost a stáří konkrétního psa. U nás naleznete vyvážené krmivo ve všech řadách Life, Verve i Premium Line. Pro velké psy doporučujeme zařadit i kloubní výživu. Receptura Mobility z naší řady Expert Nutrition je speciálně určená pro podporu pohybového aparátu v každé krmné dávce.

Ke kvalitnímu krmivu doporučujeme přidat i kvalitní pamlsky, které vám usnadní tak důležitý trénink. Speciálně pro tyto příležitosti nabízíme celou řadu pamlsků Calibra Joy Dog Training. Ty jsou svojí velikostí ideální pro spoustu drobných odměn.

Zpět na Atlas plemen psů