Přejít k obsahu Přejít k hlavnímu menu Přejít k vyhledávání

Doprava zdarma při nákupu nad 599 Kč (DPD, Zásilkovna)
U malých zásilek zvýhodněná cena Zásilkovny - 49 Kč

Zavřít

Leskros Březňák 2022

29. dubna, 2022

závody a zkoušky

V sobotu 12. 3. se na trailových trasách v Tlučné uskutečnil první závod ze seriálu Leskros. Startovali na něm běžečtí i canicrossoví nadšenci, dokonce i velký počet dětí. Tento trailový seriál, který vznikl pod iniciativou Rozběháme Česko, značka Calibra s radostí podpořila. Přečtěte si více o prvním závodě s názvem Březňák přímo od organizátorů akce:

A279

"V sobotu proběhl první závod seriálu Leskros 2022. Na krásných trailových trasách v Tlučné kousek od Plzně odstartoval běžeckou i canicrossovou sezonu pro 450 závodníků, kteří se postavili na start. Pojďme se společně ohlédnout, jak jsme si závod užili a na co se můžeme těšit ve zbytku roku.

Trasa se linula po měkkých lesních cestičkách na mírném profilu, na kterém ale nechybělo ani pár kopečků.  Na start se zde letos postavilo 155 běžců, 230 canicrossařů, a 65 dětí.  Přišli sem bojovat o umístění v závodě, ale také v celkových výsledcích seriálu a za svůj tým v týmové výzvě.
Za odměnu v cíli čekala na závodníky bohatá občerstvovačka, teplý čaj a voda a finisherská medaile. Psi mohly doplnit energii psím jonťákem.
Po doběhnutí závodu mohli účastníci zajít na polévku nebo guláš přímo do místní hospůdky, kde bylo možné odměnit se i točeným pivem, limonádou, kávou nebo čajem. O regeneraci se postaral partner Geloren a to jak lidskou - formou masáží přímo v zázemí, tak o psí parťáky za spolupráce se psí fyzioterapeutkou, která přímo na místě poskytovala poradenství a ukázku protažení psa po doběhu. V zázemí bylo možné okouknout i nakoupit výživové doplňky pro psy Canvit, nebo prokonzultovat výživu psa u Calibry. Nakonec nechybělo ani běžecké centrum, kde bylo možné vyzkoušet běžecké boty, nebo si nechat poradit s výběrem padnoucího canicrossového vybavení. Během závodění rodičů se děti zabavili v pohybové Leskrosí školičce a zároveň se pod dohledem rozehřáli s tenérkou Zdeňkou na nadcházející dětské závody.

R5M_2210  A365

LESKROS OPĚT POMÁHÁL

20220312_153343Letošní ročník podporuje každým svým závodem Tachovský útulek U Šmudliny, který se již 15 let stará o nechtěná a týraná zvířata - psy, kočky, slepice a domácí zvířata. Srdcem útulku je energická majitelka Gabriela Jägerová, která celý útulek vybudovala sama, s bandou nadšenců a dobrovolníků. Majitelku útulku, Gabču, známe velice dobře. Je hrdou členkou Rozběháme Tachovsko a my jí fandíme a držíme palce, protože to dělá srdcem.

V rámci únorového Leskrosu Chariťáku jsme již vybrali částku 38 000, Leskros Březňák připsal útulku dalších krásných 9300 Kč.

CO NÁS ČEKÁ DÁL?

Sezona je odstartovaná a letos nás čekají ještě 3 závody. Na webu www.leskros.cz je možné již nyní najít podrobné informace ke každému z nich a na každý je možné se i přihlásit. Novinkou bude dvoudenní Botokros, přiněmž jeden den poběžíme poprvé překážkový leskros ve spolupráci s překážkovými závody Wild Grizzley, druhý den poběží kategorie klasicky běžecké a canicrossové. Etapák přinese jen nepatrné změny v trasách oprosti loňskému roku a na Sadech se můžeme těšit na lehce prodloužený MID.

Na své si jako vždy přijde celá rodina v kategoriích běh, canicross, dětské závody, začátečníci a junioři."

Jsme rádi, že s Calibrou můžeme podpořit organizačně skvěle zvládnutý seriál závodů pro běžecké a canicrossové nadšence a kvitujeme iniciativu Rozběháme Česko. S naším stánkem budeme i na dalších etapových závodech s názvem „Krušný etapák“, které se uskuteční od 10. do 12. 6. Těšíme se na vás!

Fotografie: archiv Leskros, Michal Míčko, Miroslav Jelínek

Galerie

Zpět na Novinky