Přejít k obsahu Přejít k hlavnímu menu Přejít k vyhledávání

Doprava zdarma při nákupu nad 599 Kč (DPD, Zásilkovna)
U malých zásilek zvýhodněná cena Zásilkovny - 49 Kč

Zavřít

Mistrovství ČR v hoopers

27. září, 2021

závody a zkoušky

Druhý srpnový víkend se konalo 2. Mistrovství České republiky v hoopers. Calibra byla na této akci hlavním sponzorem v kategorii družstev, které tvoří vždy 4 týmy psů a jejich psovodů. Jelikož jde o poměrně nový a málo známý psí sport, přinášíme vám i krátké představení hoopers.

Mnoho lidí si myslí, že hoopers je odnož agility. A jistá spojitost tam je – hoopers vzniklo v USA jako aktivita pro nadšence agility, kteří se mu z nějakého důvodu již nemohli věnovat (např. kvůli zranění či vyššímu věku pejska). Na rozdíl od agility, pes na parkuru nezdolává překážky přeskoky či ostrými otočkami, ale pouze přebíháním. Jde o 4 typy překážek – oblouky, barely, branky a tunely. Díky absenci skoků a prudkých otoček jde o aktivitu, která neklade tak vysoké nároky na pohybový aparát a kondičku psa. Mohou se mu tedy věnovat psi prakticky každého věku a velikosti.

DSC_0378

Dalším zásadním rozdílem je to, že psovod ve vyšších kategoriích neběží parkur společně se psem, ale má přesně vymezený prostor, ze kterého psa vysílá na dálku. Pes se tak učí pracovat a reagovat na dálku a do jisté míry i samostatně přemýšlet.

První aktivity a základny hoopers se v České republice začaly objevovat v roce 2017, samotný Klub Hoopers z.s. byl založen v roce 2019. V našich končinách je to tedy nový sport a jménem značky Calibra jsme rádi, že jsme mohli podpořit týmy družstev na 2. Mistrovství republiky. Více se dočtete v komentáři od organizátora:

„Druhé Mistrovství republiky v relativně novém sportu pro pejsky a jejich psovody - hoopers proběhlo úspěšně ve dnech 7. - 8. 8. 2021 v Lounkách. Přijelo cca 150 závodících týmů.
V sobotu soutěžilo 18 družstev, každé složené ze 4 týmů pejsek+člověk. Každý tým běžel 2 závodní běhy.
Nálada byla výborná, počasí nám přálo. Odměny získala nejen 3 vítězná družstva, ale díky štědrosti generálního sponzora Calibra i vítězové jednotlivých běhů a jejich součtů. Moc děkujeme!“

DSC_0640 

Mistrovství ČR v Hoopers se zúčastnily i 4 týmy z Agility klubu Třebíč, s kterým značka Calibra dlouhodobě spolupracuje. V soutěži družstev získali v sobotu skvělé 2. místo (z celkových 16 družstev).

Dařilo se jim i v soutěžích jednotlivců – největší úspěch sklidila Věra Janatová s Ronym, kteří v neděli vybojovali v kategorii H1 nad 40 cm Mistra ČR v Hoopers 2021!

IMG_20210808_205421   DSC_0633

Jménem značky Calibra gratulujeme výhercům i všem zúčastněným a těší nás, že se v našich končinách rozmáhá nový psí sport. Těšíme se na další společné akce!

Zpět na Novinky