"Podzimní sezona 2022 je za námi. V září mě na měsíc vyřadilo zranění kotníku z tréninku a několika závodů. Nicméně už máme starší psy a ti už jsou celkem zkušení. Výpadek nebyl až tak dramatický.

Závody jsme odstartovali v Abertamech. Na trať dlouhou 5,2 km jsem se vydal se šesti psy. Trať je pro psy velmi šetrná, protože je z 90 % po loukách. Proti loňsku jsem neměl na trati žádný výrazný problém. Dojeli jsme si pro 2.místo.

Další týden jsme se vydali až do Mošovců na Slovensku. Místní trať je extrémně měkká a bezpečná. Proto jsem zapřáhl za 20 kg závodní káru všech 8 psů. Chtěl jsem si ověřit, který ze psů bude nejlepší pro výběr na ME. V takovém počtu psů musím jet vždy brzdit na nejpomalejšího psa ze spřežení. Počasí nám přálo, závody jsme si užili a dojeli jsme si pro 5. místo.

DSC_8425  DSC_8428

Ve dnech od 8-13.11. se konalo ME off snow v německé Leipě u Berlína. Nakonec jsem se rozhodl, že pojede v leadru Butch a Mars, za nimi Ringo a Wolf a jako zadáci Vincent a Jimmy. Ve středu jsem po dvojkách na koloběžce ještě odtrénoval a ukázal tak psům trať. Na start jsme se postavili v sobotu a v neděli. Po oba dva dny běželi pejsci bez zaváhání a já jsem byl opravdu spokojený. Jízdu jsme si maximálně užili.

Trať byla sice úplná placka, ale byla plná zatáček a pro mě i psy zábavná. Celkově jsme měli průměr 33,8 km/hod a my jsme si tak vyjeli 12 místo. Ještě před třemi roky by tato rychlost stačila na 1.místo na MS. Psí sporty se ale tak posunuli, že první místa si vyjeli závodníci s průměrem 38 km/hod. Až na drobné problémy s pitnou vodou považuji toto ME za velmi povedené.

Následující týden jsme uzavřeli podzimní sezonu MR v Bělči. Zde jsme startovali ve stejné sestavě jako na ME. Ačkoliv jsme na této trati závodili jistě 15x, tentokrát pořadatel zvolil jinou trať. Hradecké lesy poskytují obrovské možnosti ve volbě trati a pořadatelům se skutečně trať povedla. Na trati 6,2 km jsme v sobotu zajeli krásně, ale v neděli se mi psi 3x smotali. Naštějsí jsem nemusel z káry a starší psi se ze šňůr vždycky sami vymotali. Dojeli jsme si tak pro 3. místo.

Nyní máme 2 měsíce na natažení psů ze 6 km na 12 km. V lednu se bude konat ME ve Francii, kam bychom se rádi nominovali."

Gratulujeme Tobimu a těšíme se na další zprávy ze zimní sezóny!