Přejít k obsahu Přejít k hlavnímu menu Přejít k vyhledávání

Doprava zdarma při nákupu nad 599 Kč (DPD, Zásilkovna)
U malých zásilek zvýhodněná cena Zásilkovny - 49 Kč

Zavřít

Musher Tobi - ohlédnutí se za zimní sezónou

21. dubna, 2022

závody a zkoušky Podporujeme - musheři

Musher Tobi, kterého značka Calibra dlouhodobě podporuje, se podělil o zážitky ze zimní sezóny 2022. Přečtěte si, jak se mu dařilo na závodech v Česku, Norsku a na Slovensku.

Śolcová

"Na zimní sezonu 2022 jsme připravovali na závody z osmi psů sprintové šestispřeží. Jelikož se jezdí šestka v zimě 14km, hned bylo jasné, že jeden pejsek bude dělat jen sparing partnera v tréninku. Zima v okolí Prahy prakticky nebyla. Snažili jsme se jezdit jen po trávě, abych neporanil psům klouby a packy. Naštěstí je tahle parta dostatečně ADHD a nevadilo jim kroužit po louce 13 okruhů po 1km 😊 .

Závody jsme odstartovali na Slovenku. 29.- 30. 1. se konal v Oravské Polhore sprintový závod. Závod byl pořadatelsky krásně zvládnutý, sněhu dost, ale bohužel silný vítr. Ten nás v neděli doslova vyhnal a nedělní kolo se z bezpečnostních důvodů odjet nemohlo. Počítali se sobotní časy a my skončili tedy na 2. místě. 500km domů ve vichřici byl docela zážitek 😊 .

5. - 6. 2. jsme jeli na Lesnou, kde jsme startovali také v 6kách. Jelo se na dva okruhy a startovalo se hromadně. Vincent si tam bohužel strhnul tak nepříjemně packy, že musel dojet ve vaku. Taky zajímavá zkušenost 😊 Vincenta asi ty tlapky tak bolely, že se ani nedral z vaku ven a jízdu si evidentně užíval. …dokonce i po zastavení v cíli. 😊 I přesto jsme dojeli 3.

Šolcová1

12. - 13. 2. pořádali kluci z Krkonoš MR ČR na Zásadě. I když počasí nepřálo úvazišti – doslova jsme se koupali v blátě, závody byly parádní. Trať tvrdá, zatáčkovitá, nahoru, dolu, traverzy, diváci, bylo tady prostě všechno. Do toho byl krásný slunečný víkend a my i psi jsme si zimní republiku náramně užili. I přes lehké kufrování jsme dojeli na 1. místě.

IMG-20220303-WA000123. - 27. 2. se u Hamaru v Norsku konalo MS. Příprava byla letos taková víc podzimní než zimní a navíc se mi bohužel zranili 2 psi (tlapky) a já jsem musel přestoupit na kratší trať do čtyřek. Tratě tu byly doslova famózní, zábavné, plné zatáček a denně upravované rolbou. K tomu zkušený pořadatel s parádním zázemím. Psi si průměrnou rychlostí bez zaváhání odběhli přesně to, co jsme trénovali na 13-14km. 4ky jely bohužel jen 8,5km a tady to stačilo v intervalovém startu jen na 21. a v hromadném startu na 10. místo. Celý podnik se odehrál v pohodové atmosféře v krásné norské zimě s luxusním zázemím. …i když je zima podle místních na ústupu už i tady.

9. - 10. 4. jsme jeli na kárový závod – Stříbrský sprint. Šlo sice o nultý ročník, ale pořadatelé vše zvládli na jedničku. Vypsané byly všechny mushingové kategorie + dětské a kolo a koloběžka bez psa. Počasí tedy nepřálo vůbec, ale nakonec přijelo hodně závodníků i diváků. Trať byla hodně náročná, kopcovitá, s loužemi, zatáčkami a to nás baví 😊. I přes nedělní defekt na trati jsme si v kategorii A (6 psů) dojeli pro 1. místo v absolutně nejrychlejším čase.

Tato sezóna bylo hodně náročná i nákladná. Trénovat v blátě na sníh se vlastně ani moc nedá, dojíždět na tréninky 4x týdně 25km je neskutečně časově náročné, navíc před sebou neustále tlačím pracovní deficit. Přesto jsou s rodinou, psí smečkou a s partou kamarádů a vlastně soupeřů ,víkendy strávené na sněhu, super zážitkem.

Už teď se těšíme na podzimní sezonu. Vrcholem podzimní sezony by mělo být podzimní ME v Německu, kterého bychom se rádi zúčastnili😊"

Jménem značky Calibra gratulujeme ke krásným úspěchům a věříme, že na podzim to Tobi rozbalí opět ve velkém stylu!

Zdroj fotek:
archiv Tobiho
Tereza Šolcová

Galerie

Zpět na Musheři