"Kynologie je o detailech a běh na dlouhou trať"

Díky mé práci (armádního psovoda) jsem se dostala zpět ke kynologii ale zjištění, že služební kynologie je trochu něco jiného, byla velká. Musím se učit nové věci, jiné zacházení se psem a to je nádhera. Dostala jsem se mezi jiné lidi, jiné názory a je jen na mě, co si od každého vezmu a co přidám ze své hlavy 😊 Moje práce je splněný sen každého psovoda a milovníka psů. Kdo je v dnešní době placen za to, co miluje a co mu naplňuje jeho život ? JÁÁÁÁÁ PROSÍÍÍM !! Samozřejmě to není jen růžové … můj prvotní úkol je být voják ale zaměření je psovod. Takže trávím hodně času výcvikem jak se psem tak bez něj.

musherka adriana 2Služební kynologie mi ukazuje opět úplně jiný pohled na rutinu s mými psy, zaměřuju se na úplně jiné maličkosti a nedostatky. Doufám, že nás to dokáže posunout i v našem hlavním sportu mushing, ale jen co budeme moci zase závodit, chtěla bych se služebním pejskem a mojí evropandou Bezinkou složit nějakou zkoušku z poslušnosti a vyjet na nějaké kousací závody 😊

Poslední závody jsme si zajeli na Ježdění na Valše, kde jsem si s holčičkami vyjela krásné 3.místo v kategorii scooter se dvěma psy. První polovina trasy pro mě byla naprosto děsivá, ostré zatáčky, sešup z obřího kopce a ostrá zatáčka pod kopcem... poté už naše obvyklá tréninková trasa po loukách a závěrečný skoro kilometrový stoupák, kde mě evropandy vytáhly jako nic 😉

Při prvních opatření byla velká demotivace trénovat ale teď jsme najeli zpět do starých kolejí a já doufám, že nějaké závody na sněhu by třeba mohli být 😊 a tím se zúročila naše tvrdá práce.

Do smečky nám přibyl další člen evropského saňového psa jménem Balboa, lterému je již 5 měsíců a stále papá štěněčí granule Calibra puppy starter a ještě nějakou chvilku bude😊 Najde zde všechny správné živiny pro ten nejlepší a zdravý růst. Jeho nejoblíbenější mlska je sušené kuřecí prsíčko Joy.

musherka adriana 3  musherka adriana 9

Galerie

Zpět na Musheři