Přejít k obsahu Přejít k hlavnímu menu Přejít k vyhledávání

Doprava zdarma při nákupu nad 599 Kč (DPD, Zásilkovna)
U malých zásilek zvýhodněná cena Zásilkovny - 49 Kč

Zavřít

Německý boxer

29. února, 2024

plemena psů

Německý boxer je plemeno psa, které okouzluje svým charakterem, inteligencí a silnou stavbou těla. Tito majestátní psi mají dlouhou historii jako spolehliví společníci a pracovníci.

pexels-jackson-jorvan-605496

Původ

Německý boxer se poprvé objevil ve 19. století v Německu, kde byl vyšlechtěn křížením starších pracovních plemen. Za předka je mimo jiné považován tzv. brabantský býkohryz. Původně sloužil jako lovecký pes, který měl za úkol zajistit kořist do chvíle, než přišel lovec a skolil ji. Z tohoto důvodu měl pes širokou a silnou tlamu. Koncem 19. století vznikl první plemenný klub boxerů v Mnichově. Za 1. světové války se boxeři používali jako záchranní psi, kteří hledali zraněné vojáky.

Vzhled

boxer-2752260_1280 (1)Německý boxer má robustní a svalnaté tělo střední velikosti. Obvykle měří 53-63 cm a váží přibližně 30 kg. Samci jsou typicky větší než samice. Charakteristickým rysem boxerů je jejich výrazná hlava s širokou čelistí, převislými pysky a vrásčitým čelem. Oči mají tmavé, oválné a vyjadřují bdělost a inteligenci. Pes působí celkově robustně a osvaleně. Dojem síly jen umocňuje pohyb plný elegance a sebevědomí.

Srst

Srst německého boxera je krátká, lesklá, hladká na dotek a přiléhá k tělu. Velmi snadno se udržuje a není potřeba denní péče. Barva srsti se může lišit, avšak obecně se dá charakterizovat jako zlatavá nebo žíhaná s bílými znaky, které nemají pokrývat více něž třetinu těla.

Povaha a ke komu se hodí

Povaha německého boxera je jednou z největších předností, které tuto rasu činí jedinečnou a oblíbenou mezi majiteli psů po celém světě. Boxeři jsou známí svou energií, oddaností, inteligencí a hravostí, což je kombinace vlastností, které je dělá skvělými společníky pro aktivní chovatele a rodiny.

Jednou z charakteristických vlastností boxera je jeho neochvějná oddanost své rodině. Jsou to mimořádně přátelští psi, kteří se silně vážou na svoji „smečku“ a jsou ochotní udělat cokoli pro spokojenost a bezpečí svých majitelů.

pexels-nicholas-licavoli-5765633Dalším významným rysem jejich povahy je jejich hravost a zvídavost. Boxeři jsou energičtí a milují aktivitu, ať už jde o běhání, chytání míče nebo hraní si. Mají sklon k udržování mladistvého ducha i ve vyšším věku a jsou vždy připraveni na dobrodružství a zábavu.

Navzdory své hravosti a energii jsou boxeři také inteligentní a snadno se učí novým věcem. Jejich inteligence a ochota spolupracovat je činí ideálními kandidáty pro různé druhy tréninku, včetně poslušnosti, agility, nebo třeba dříve zmíněného záchranářství.

Nicméně i přes jejich bezproblémovou povahu je důležité, aby jim majitelé poskytli důsledné vedení a sociální výcvik od mládí.

Celkově je německý boxer láskyplným, aktivním a inteligentním psem, který je připravený doprovázet svou rodinu na každém kroku. Jeho oddanost a hravost z něho činí skvělého společníka pro lidi všech věkových kategorií, ať už jde o rodiny s dětmi, aktivní jednotlivce nebo starší osoby hledající energického společníka a hlídače. Boxer je skvělý pes, kterému svědčí aktivní program, aby se unavil.

Zdraví a péče

Boxeři jsou obecně považováni za relativně zdravé plemeno, avšak mají některé genetické predispozice, na něž je třeba dbát. Mezi tyto problémy patří dysplazie kyčelního kloubu, která může ovlivnit jejich pohyblivost, a srdeční onemocnění, která jsou častá u větších psů. Z těchto důvodů je dobré dbát na optimální váhu psa a zamezit obezitě, která má právě na klouby a srdeční činnost velmi neblahý vliv. Boxer může poměrně hodně slintat, a to díky svým převislým pyskům. Určitě doporučujeme zaměřit se na pravidelné čištění zubů. Celkově je boxer ale poměrně nenáročný na péči.

Strava

Doporučujeme

Calibra Dog EN Mobility Chicken

Expert Nutrition Doprava zdarma Hypoalergenní Monoprotein

Calibra Dog Expert Nutrition Mobility - krmivo s obsahem zvýšeného množství chondroprotektiv a látek s protizánětlivým účinkem, které je určené dospělým a dospívajícím psům velkých plemen s tendencí k potížím pohybového aparátu (klouby, šlachy, vazy). Chondroprotektiva zajišťují výživu kloubní chrupavky a Bosswellia serrata s protizánětlivým účinkem přispívá k rekonvalescenci po zranění a při vysoké fyzické aktivitě. Tyto přednosti receptury jsou dále podpořeny vybraným mixem vitamínů a minerálů a bonusem mezi aditivy je pak fulvokyselina s širokým spektrem pozitivních účinků na zdraví a imunitu psa. Bílkoviny obsažené v receptuře jsou z 90 % živočišného původu, krmivo je hypoalergenní. Výhody: - podpora kloubů - pro psy s predispozicí k problémům s pohybovým aparátem - pomáhá k rekonvalescenci po zranění či vysoké fyzické aktivitě Vybraná aditiva: - chondroprotektiva (chondroitin sulfát a glukosamin) – vyživují chrupavku a zpomalují proces jejího opotřebení. - Boswellia serrata a její boswellové kyseliny mají protizánětlivý účinek, zmírňují projevy degenerativního onemocnění kloubů s úbytkem kloubní chrupavky (osteoartrózy). - MSM (methylsulfonylmethan) má protizánětlivé účinky a podporuje metabolismus a funkčnost kloubní chrupavky. - vitaminy a chelátové minerály (vysoce využitelná organická forma minerálů) – pro správnou funkci organismu, prevenci onemocnění a posílení imunitního systému. - fulvokyselina – působí antioxidačně, absorbuje toxiny a pomáhá je vylučovat z těla, čímž působí detoxikačně. Podporuje vstřebávání živin, pomáhá stabilizovat střevní mikroflóru a má protizánětlivé účinky. Velikost balení: 2 kg, 12 kg.

1 482 Kč

Skladem > 10 ks

Při volbě stravy je důležité vzít v potaz vývojovou fázi daného psa. Hlavně v růstové fázi je dobré zařadit kloubní výživu. Můžete zvolit například recepturu Mobility z řady Expert Nutrition, která obsahuje zvýšené množství chondroprotektiv. Vybírat můžete ale i z řad  LifeVerve i Premium Line.

Pro zpestření jídelníčku u nás najdete i konzervy, které jsou velmi dobře stravitelné a minimálně v horkých dnech doporučujeme zařadit právě i vlhké krmivo. K výcviku vám skvěle poslouží pamlsky Calibra Joy Dog Training, které jsou svojí velikostí ideální právě pro spoustu drobného odměňování za vykonanou práci.

Zpět na Atlas plemen psů