Přejít k obsahu Přejít k hlavnímu menu Přejít k vyhledávání

Doprava zdarma při nákupu nad 599 Kč (DPD, Zásilkovna)
U malých zásilek zvýhodněná cena Zásilkovny - 49 Kč

Zavřít

Novinky

Vyberte kategorii:

Zajímavá témata:

Jitrnička aneb velký závod pro malá plemena

Článek o Velkém závodu pro malá plemena o brněnskou jitrničku píšu už po deváté. Nechci pořád recyklovat stejné věty. Ti, kdo tam byli, vědí, jaké to bylo, a kdo nebyl, stejně nebude z článku cítit tu náladu, přátelství a mokro. Ale pro ty, kdo nebyli a chtěli by příště přijít, musíme uvést alespoň nějaká fakta.

Dummy víkend s tollery

Třetí říjnový víkend se v malebné vinařské obci Hnanice na hranicích s Rakouskem konal víkendový tábor s tollery, který sponzorsky podpořila Calibra. Zrzaví retrívři zde měli přípravu na tzv. working testy – aktivitu a sportovní disciplínu, která je šitá na míru právě plemenům retrívrů.

Calibra na klubových výstavách

Klubové výstavy jsou co do celkového počtu psů menší, rozhodně však na nich potkáte nejvíc představitelů daného plemene. Jak již napovídá samotný název, organizují je příslušné kluby sdružující jedno nebo více plemen (např. klubové výstavy všech retrívrů apod.). Jedná se tedy o pomyslný svátek milovníků určité rasy psů.

Český strakatý pes - akce pro šteňátka i seniory

Český strakatý pes (ČSP), naše národní plemeno, má kolem sebe mnoho zanícených majitelů a chovatelů. Sdružuje je Spolek českého strakatého psa, který se svými aktivitami snaží o propagaci tohoto plemene a pořádá pravidelné víkendové akce pro majitele těchto krásných a šikovných psů. Calibra sponzorovala dvě víkendová setkání – jedno bylo zaměřeno na štěňátka a mladé psy, druhé na starší psy a seniory.
Přečtěte si krátké reportáže z obou akcí, které nám poskytla MVDr. Lea Wildnerová:

Agility - Letní Robinsonáda 2023

závody a zkoušky

Psí škola „Na Ostrově“ v Brně na svém cvičišti pravidelně pořádá zkoušky a závody z různých psích sportů. Poslední květnový víkend byly na pořadu oblíbené agility závody s názvem Letní Robinsonáda a Calibra při tom nemohla chybět! Přečtěte si krátkou reportáž:

3. mistroství ČR v Hoopers

závody a zkoušky

Značka Calibra sponzorovala v pořadí již třetí mistrovství ČR v Hoopers. Tato relativně nová sportovní aktivita je stále oblíbenějším koníčkem pro malé i velké psy, o čemž svědčí i 90 účastníků mistrovství. A my z Calibry jsme rádi, že můžeme být u toho!

Ohlédnutí se za loveckými zkouškami

závody a zkoušky

Značka Calibra dlouhodobě podporuje akce Okresního mysliveckého spolku Třebíč, který pravidelně pořádá různé lovecké zkoušky. V tomto článku přinášíme ohlédnutí se za červnovými Barvářskými zkouškami a Zkouškami z bezkontaktního norování. O průběhu obou akcí nám povyprávěla předsedkyně spolku Eva Illová.

Klubová výstava saharských chrtů

výstava

Slyšeli jste již o tzv. saharských chrtech? Jde o máločetná plemena azawakh a sloughi, která u nás sdružuje právě Klub saharských chrtů. Tyto elegantní psy s typickým ladným pohybem chrtů jste mohli vidět na červnové klubové výstavě, kde se představilo téměř 20 jedinců. Přečtěte si více v krátké reportáži od jednatelky klubu Jany Štepánkové.

Klubová výstava MSBMK

výstava

V sobotu 28. 5. se ve Zbraslavi u Brna konala klubová výstava a bonitace pod patronací Moravskoslezského Bulldog-mops klubu. Přečtěte si krátkou reportáž z této akce a pokochejte se pohledem na vítěze.

Brnenská Jitrnička 2022

závody a zkoušky

Poslední dubnový den patřil závodu Brněnská Jitrnička, který se konal v areálu MSKS Zbraslav po tříleté přestávce. Přečtěte si reportáž od organizátorů této akce, ze které přímo sálá dobrá nálada a radost, že se mohli po delší době opět setkat a zasoutěžit si v příjemné atmosféře.

Oblastní klubová výstava jezevčíků

výstava

V neděli 8. 5. se areálem Staroplzenecké železnice ozýval veselý a typický štěkot jezevčíků. Konala se zde totiž Oblastní klubová výstava Klubu chovatelů jezevčíků ČR, které se zúčastnilo až 135 jezevčíků různých velikostí a barevných variant. Pokochejte se nádhernými fotkami těch nejkrásnějších z nejkrásnějších!

Klubová výstava Samojed Klubu 2022

výstava

Kynologický areál MSKS ve Zbraslavi u Brna hostil v sobotu 9. 4. klubovou výstavu samojedů. Počasí na ní bylo vskutku aprílové a nechyběl ani sníh či hustý déšť, tyto severské psy a jejich majitele to však nerozhodilo. Přečtěte si reportáž od organizátorů ze Samojed klubu a pokochejte se fotkami těch nejkrásnějších z nejkrásnějších.