Vyberte kategorii:

Zajímavá témata:

Zkoušky vloh ohařů a ostatních plemen

Jakmile to epidemiologická situace dovolila, tak se KK OMS Třebíč pustilo do organizace Zkoušek vloh ohařů a ostatních plemen. Jejich atmosféru vám alespoň takto na dálku přiblíží předsedkyně klubu Eva Illová.

Podzimní zkoušky ohařů a ostatních plemen

S uvolňujícími se opatřeními se Okresnímu mysliveckému spolku Třebíč naskytla možnost uspořádat Podzimní zkoušky ohařů a jiných plemen, které se uskutečnily koncem května. Kromě samotných soutěžících si jejich atmosféru přišlo užít i několik diváků a my vám ji zprostředkujeme pomocí reportáže od předsedkyně KK OMS Třebíč, Evy Illové.

OB závody "O zlínský dřevák"

Zlepšující se epidemiologická situace konečně přeje i kynologickým závodům. Toho využil i Kynologický klub Zlín-Příluky, který 9. května uspořádal Obedience závody s názvem „O zlínský Dřevák“. Soutěže v poslušnosti se zúčastnilo 30 závodníků a všichni se nepochybně těšili už jen na samotnou atmosféru, kterou nám blíže popsala spoluorganizátorka Jana Liberová:

Jak vybrat krmivo - rozhovor s veterinárním lékařem

Zajímá vás jak vybrat správné krmivo? Podle čeho se orientovat v obchodě? Máte citlivého pejska? Pan veterinář MVDr. Martin Čech odpověděl na tyto otázky v rozhovoru v pořadu Všechno co mám ráda.

Vánoční přání spolku Arnicanis

Tento rok byl nepochybně pro všechny velkou zkouškou. Mnoho z nás se potýkalo s omezeními nejen v osobním, ale i pracovním životě. Přichází však kouzelné období Vánoc – ten magický čas, kdy se všichni alespoň na chvíli zastavíme, přehodnotíme, co se nám podařilo a za co jsme vděční. Tento rok nás bude spojovat jedno velké přání – aby se vše zase vrátilo do normálu. Se svým přáním se připojuje i spolek Arnicanis:

O putovní pohár města Sedlčany

závody a zkoušky

V září se v areálu kynologického klubu uskutečnil již 26. ročník závodu O putovní pohár města Sedlčany. Značka Calibra s radostí sponzorovala tuto akci, na které jste se kromě „tradičních“ ovčáckých plemen mohli setkat i s briardem či anglickým špringršpanělem. Jedinečnou atmosféru tohoto závodu vám prostřednictvím fotek a reportáže přináší místopředsedkyně klubu Michaela Strakatá.

Výstava francouzských buldočků

výstava

Září se neslo ve znamení výstav – potvrzuje to i klubová výstava francouzských buldočků. Zúčastnilo se jí 142 jedinců tohoto populárního plemene a značka Calibra byla při tom! Přeneste se na chvíli do golfového areálu Poděbrady prostřednictvím krásných fotek a krátké reportáže od organizátorů výstavy.

Výstava Amerických stafordšírských teriérů

výstava

Září se letos ukázalo jako ideální měsíc na organizaci vnějších akcí a výstav. Využil to i Klub Amerických stafordšírských teriérů, který v termínu 19.–20. 9. uspořádal klubovou výstavu. A Calibra jako hlavní sponzor nemohla chybět! Přečtěte si krátkou reportáž od organizátorů a pokochejte se nádhernými fotkami 😊

Canisterapeutické víkendy

O tom, že psi mají blahodárný vliv na naši psychiku, se už ani nemusíme zmiňovat. Stále častěji se speciálně vycvičení psi využívají i v rámci terapií pro hendikepované lidi. Této činnosti se věnuje i organizace Dobromysl, která pravidelně uskutečňuje tzv. canisterapeutické víkendové pobyty. Značka Calibra vždy ráda podpoří takové krásné a nesmírně prospěšné aktivity a pro čtyřnohé terapeuty nachystala lahodné odměny.

Výstava plemene československý vlčák

výstava

Poslední zářijový víkend patřil v Týnci nad Labem našemu národnímu plemeni československý vlčák. Konala se zde totiž speciální i klubová výstava, a to i s mezinárodní účastí psů z Itálie či Německa. Přinášíme Vám nejen krátký popis výstavy očima spoluorganizátorky Hany Slezáčkové, ale i poučně zpracovanou videoreportáž.

Akce Super Dog Cup XI

závody a zkoušky

V sobotu 5. 9. 2020 se v Lužicích konal již jedenáctý ročník Super Dog Cup. Zúčastnilo se ho 42 soutěžících, přičemž gro tvořili ex-útulkáčci. Součástí programu bylo nejen množství soutěžních disciplín, ale i zajímavé přednášky o canisterapii či výživě psů. A značka Calibra nemohla chybět! Přečtěte si krátkou reportáž od spoluorganizátorky Jiřiny Říhové.

Mistrovství ČR v Treibballu

závody a zkoušky

Každému, kdo během prvního zářijového víkendu zavítal na fotbalové hřiště ve Vícenicích u Náměště nad Oslavou, se naskytl nezvyklý pohled. Konalo se zde totiž Mistrovství České republiky v Treibballu, málo známém a relativně novém sportu pro kynology. A značka Calibra byla při tom!