Vyberte kategorii:

Zajímavá témata:

Klubová výstava francouzských buldočků

výstava

Září bylo ve znamení výstav a Calibra při tom nemohla chybět. Sponzorovali jsme i klubovou výstavu francouzských buldočků, ze které vám přinášíme krásné fotky a podrobnou reportáž od spoluorganizátorky Lenky Šlaufové.

Podzimní zkoušky ohařů

závody a zkoušky

Druhou říjnovou neděli se v Čelakovicích konaly Podzimní zkoušky ohařů, na kterých byla značka Calibra sponzorem. Přinášíme Vám krátkou reportáž od organizátora těchto zkoušek – OMS Praha 9.

Klubová výstava boxerů

výstava

V sobotu 28. 8. se na zelených plochách v blízkosti Obecního úřadu obce Sviadnov konala Klubová výstava boxerů. Zhruba 50 jedinců plemene posuzovala polská rozhodčí Beata Badura. Přečtěte si krátkou reportáž od předsedkyně Boxerklubu ČR Renaty Kvapilové a pokochejte se pohledem na nejlepšího juniora, dospělého psa a fenu celé výstavy.

Mistrovství ČR v hoopers

závody a zkoušky

Druhý srpnový víkend se konalo 2. Mistrovství České republiky v hoopers. Calibra byla na této akci hlavním sponzorem v kategorii družstev, které tvoří vždy 4 týmy psů a jejich psovodů. Jelikož jde o poměrně nový a málo známý psí sport, přinášíme vám i krátké představení hoopers.

Barvářské zkoušky Rudíkov

závody a zkoušky

Sobota 19. 6. patřila Barvářským zkouškám, které jsou potřebné pro splnění lovecké upotřebitelnosti psa pro honitby s odstřelem spárkaté zvěře. Na zkoušce startovalo 12 psovodů se svými svěřenci a všichni ji dokončili v 1. ceně, což svědčí o vynikající úrovni účastníků. Více se dočtete v reportáži od předsedkyně KK OMS Třebíč Evy Illové.

Speciální výstava Klubu chovatelů čivav

výstava

Na venkovním výstavišti Krásná Louka v Mladé Boleslavi se 24. 7. uskutečnila Speciální výstava Klubu chovatelů čivav, jejíž sponzorem byla značka Calibra. Přinášíme Vám krátkou reportáž z této výstavy očima jednatelky Ing. Petry Kuruczové:

Agility závody Ztřeštěnky

závody a zkoušky

V sobotu 10. 7. se pod taktovkou Klubu agility Třešť, z.s. konal již 5. ročník závodů s názvem Ztřeštěnky. Závod byl otevřen pro všech 5 velikostních kategorií a role rozhodčí se chopila Jaroslava Podmolová.
Přečtěte si krátkou reportáž od spoluorganizátorky Edity Sedláčkové a pokochejte se fotkami pejsků, kteří byli ve svém živlu.

Velikonoční beránek XX.

závody a zkoušky

Ano, čtete správně – jubilejní 20. ročník agility závodů s názvem Velikonoční beránek pod záštitou Agility clubu Třebíč se kvůli covidu konal v netradiční datum – 11. července 2021. To nic nemění na tom, že šlo o skvělou akci plnou úžasných výkonů. Více očima organizátorky Věry Janatové:

Den s kynologickou záchrannou jednotkou

V sobotu 19. 6. se uskutečnil druhý ročník Dne s kynologickou záchrannou jednotkou. Na letišti v brněnské městské části Medlánky se diváci mohli těšit na ukázky práce záchranářských, policejních a vodících psů. Připraven byl opravdu bohatý doprovodný program a Calibra byla při tom i se svým stánkem.

Cesta ve tmě - soutěž ve výkonu vodicích psů

závody a zkoušky Podporujeme - vodicí psi

V pátek 11. června se v Boskovicích uskutečnila akce pod patronací spolku Vodicí pes, z.s. s příznačným názvem – „Cesta ve tmě“. Zúčastnění nevidomí lidé zde procházejí se svými vodicími psy neznámou trasu. Navigují je odborní instruktoři, kteří jim zároveň poskytují zpětnou vazbu. Tato akce má i osvětový charakter a kolemjdoucím lidem přibližuje život nevidomých.

Dobromysl - canisterapeutický víkend

Organizace Dobromysl, kterou Calibra dlouhodobě podporuje formou krmiva a pamlsků pro canisterapeuty, zorganizovala první letošní víkendový pobyt a vyrazila s dětmi z berounského dětského domova do rekreačního střediska Svatý Štěpán. O tom, že si to všichni užili, svědčí i slova organizátorů:

Klubová výstava saharských chrtů

výstava

V sobotu 5. 6. 2021 se konala Klubová výstava saharských chrtů – Azawakh a Sloughi. V příjemném prostředí areálu zrekonstruované bývalé fary v malebné obci Chržín se sešlo 25 účastníků a posouzených bylo 18 jedinců. Potěšte se fotkami těchto elegantních zástupců obou plemen.