Přejít k obsahu Přejít k hlavnímu menu Přejít k vyhledávání

Doprava zdarma při nákupu nad 599 Kč (DPD, Zásilkovna)
U malých zásilek zvýhodněná cena Zásilkovny - 49 Kč

Zavřít

OB závody "O zlínský dřevák"

18. května, 2021

závody a zkoušky

Zlepšující se epidemiologická situace konečně přeje i kynologickým závodům. Toho využil i Kynologický klub Zlín-Příluky, který 9. května uspořádal Obedience závody s názvem „O zlínský Dřevák“. Soutěže v poslušnosti se zúčastnilo 30 závodníků a všichni se nepochybně těšili už jen na samotnou atmosféru, kterou nám blíže popsala spoluorganizátorka Jana Liberová:

_DSC7311

"Původně se závod měl uskutečnit již o rok dříve, ale kvůli nařízením týkajících se situace s koronavirem jsme museli termín závodů několikrát posunout. O to více jsme si všichni vážili toho, že jsme se mohli po tak dlouhé době potkat a užít si den na závodech pod taktovkou paní rozhodčí Ivety Skalické.

Závodníky jsme museli rozdělit do menších skupin, takže se závodilo od rána skoro do setmění, poslední účastník odjížděl po osmé hodině večer. Výběr plemen byl pestrý, stejně tak jako věkové rozložení závodících pejsků - nejstarší závodník byl australský ovčák, kterému je již 12 let! Každý závodník obdržel po závodě medaili a tašku s krásnými pozornostmi od sponzorů. Vyhlašování výsledků nám zkomplikovala vládní nařízení - abychom dodrželi počet lidí na cvičáku, mohli jsme vyhlásit jen kategorii OB-2 a OB-0, kterých se účastnilo nejméně závodníků. Ostatním umístěným jsme ceny poslali po společných kamarádech, nebo poštou.

_DSC7319  _DSC7316

Moc děkujeme firmě Calibra za poskytnuté ceny pro závodníky a vítěze - nutno dodat, že velké pytle s granulemi se na závodech dnes již často nevidí.

Velkou odměnou nám byly spokojené ohlasy závodníků na naše závody. Doufáme, že frekvence pořádaných akcí se bude zvyšovat a budeme se tak moct opět věnovat sportu, který nás tak baví."

185109555_2362768437190135_6961716781757801158_n

Jménem značky Calibra gratulujeme výhercům i všem zúčastněným, kteří se věnují tomuto krásnému sportu. V obedience se totiž skvěle zrcadlí vzájemný vztah mezi psem a jeho psovodem, proto fandíme každému majiteli, který se rozhodne vyzkoušet právě tuto aktivitu a nadchne ho natolik, že ji vyzkouší i závodně.

Galerie

Zpět na Novinky