Přejít k obsahu Přejít k hlavnímu menu Přejít k vyhledávání

Doprava zdarma při nákupu nad 599 Kč (DPD, Zásilkovna)
U malých zásilek zvýhodněná cena Zásilkovny - 49 Kč

Zavřít

OMS Třebíč – Podzimní zkoušky ohařů

26. června, 2020

závody a zkoušky

V sobotu 23. 5. 2020 OMS Třebíč pomyslně odstartoval kynologickou sezónu Podzimními zkouškami ohařů v Jemnici. Jsme velmi rádi, že jsme mohli sponzorsky podpořit vůbec první společnou akci kynologů a příznivců lovecké kynologie na okrese Třebíč, která se konala po uvolnění vládních nařízení.

DSC_0997-1024x683

Zahájení akce probíhalo v areálu Vrbova bažantnice ve Lhoticích. Ředitel zkoušek Antonín Pokorný přivítal vůdce, sbor rozhodčích a bohatou koronu diváků, kteří se přišli podívat nebo fandit svým kamarádům a známým. Poté se ujal slova vrchní rozhodčí Mgr. Oldřich Blecha, který seznámil všechny zúčastněné s organizací zkoušek a se sborem rozhodčích (Jan Škoda, Vladimír Semerád, David Zeibert, Pavel Pokovai, Mgr. Eva Illová, Miloš Knotek a čekatel Ing. Tomáš Pelán).

PZ6-1024x683Sobotní počasí bylo spíše podzimního rázu, pršelo, bylo chladno, což se ovšem tím pádem snoubilo s názvem zkoušky. Přihlášené vůdce a jejich svěřence však nic neodradilo a s plným nasazením se pustili do práce. Ty se odehrávaly v jarních porostech obilovin v okolí Jemnice. Vybrané lokality plně vyhovovaly předepsaným disciplínám. Některým vůdcům a jejich čtyřnohým společníkům se některá disciplína nezdařila zcela podle jejich představ, ale to ke zkouškovému adrenalinu prostě patří a často souvisí s tím, že se jedná o situace, které nelze při výcviku nacvičit.

Z celkem 17 přihlášených ohařů se jich dostavilo 16, na zkoušce v první ceně obstálo dvanáct a jeden ve druhé ceně. Dva vůdci odstoupili a jeden ohař neobstál.

Vítězem se stala fena MOK Barbouche Rebel of Rusty Suzie vedená Zuzanou Matějkovou s 297 body, na druhém místě se umístil pes POI Dax z Měninského lesa vedený Liborem Trpákem s 293 body, třetí místo patřilo psovi MMO Aston Martin JanMarket´s Garden vedený Stanislavem Doležalem s 292 body.

Děkujeme paní Illové, předsedkyni KK OMS Třebíč, za krásnou reportáž, gratulujeme vítězům i poraženým a těšíme se na příští společné akce!

Galerie

Zpět na Novinky