Přejít k obsahu Přejít k hlavnímu menu Přejít k vyhledávání

Doprava zdarma při nákupu nad 599 Kč (DPD, Zásilkovna)
U malých zásilek zvýhodněná cena Zásilkovny - 49 Kč

Zavřít

Péče o psa v zimě

16. února, 2023

rady a tipy

Zima je pro psy náročným obdobím, a to bez ohledu na to, zda žijí uvnitř nebo venku. Máme pro vás pár tipů, které vám pomohou zvládnout toto roční období. Rozdělíme si to na psy, kteří žijí celoročně venku, a na psy, kteří mají svůj pelíšek uvnitř.

winter-g926013600_1920

Psi žijící venku

 1. Zateplená bouda s hřejivou podestýlkou – i odolní psi s jemnou srstí ocení, když se mohou před zimou a nepříjemným větrem schovat do zateplené boudy. V mrazech doporučujeme odpočinkové místo vystlat hřejivou podestýlkou. Ideální je dřevitá vlna nebo sláma. Deky, matrace a pelíšky totiž snadno nasají vlhkost a mohou psa naopak chladit.
 2. Přístup k vodě – když uhodí mrazy, kontrolujte častěji, zda má váš pes vodu. V případě, že váš pes hlídá pozemek mimo vaše obydlí nebo chodíte do práce na dvanáctihodinové směny, zvažte nákup vyhřívaných podložek nebo misek na vodu.
 3. Kratší a častější procházky – pohyb psovi prospívá za každého počasí. V zimě to však s intenzitou a délkou procházek není třeba přehánět. V případě mrazů dávejte pozor na zledovatělé terény – i pes se totiž může na ledě snadno zranit.
 4. V extrémních mrazech poskytněte psovi lepší možnost úkrytu - i když váš pes žije venku a má svou zateplenou boudu, nenechávejte ho za každou cenu venku. Pokud teplota klesne pod -10 stupňů Celsia, je vhodné psa umístit do stodoly, sklepa, zimní zahrady nebo garáže. Mělo by jít o místnosti, které nejsou vyhřívané, a pes tedy nebude mít velký teplotní šok, když se po tomto nouzovém řešení vrátí opět na zahradu.
 5. Pes může na zimu trochu přibrat na váze – u čtyřnohých mazlíčků žijících venku není na škodu, pokud mají 1–2 kg navíc. Venkovní zvířata totiž potřebují na to, aby si vytvořila tělesné teplo, více energie. Na zimu jim tedy můžete přilepšit krmivem s vyšší energetickou hodnotou a vyšším obsahem tuku, například naší recepturou Calibra Expert Nutrition Energy. Řešením je i přidávat do granulí oleje (lososový, lněný atd.), které jim zároveň dodají i cenné omega-3 mastné kyseliny.

Psi žijící uvnitř

 1. Kratší a častější procházky – pro psy žijící doma platí ještě víc, že je vhodné s nimi chodit na kratší vycházky, během kterých budou neustále v pohybu. Zamezíte tak riziku prochladnutí. Psa můžete zabavit i doma - trénujte nové triky, hrajte interaktivní nebo čichací hry, zařadit můžete i dogfitness.
 2. Zvažte nákup funkčního oblečku – oblečení je nutností hlavně pro bezsrsté a krátkosrsté psy bez podsady. Myslete však na to, že ani psi s delší srstí nemají tak bohatou zimní srst jako psi žijící celoročně venku a při každé procházce zažívají velký teplotní šok. Funkční obleček jim pomůže zvládnout vycházky v extrémních mrazech a výlety se zhoršenými povětrnostními podmínkami. Ochranu navíc ocení hlavně štěňata a starší psi, kteří nedokážou tak efektivně regulovat své teplo jako dospělí jedinci. Tipy na to, jak vybrat správný obleček, si můžete přečíst v tomto článku.
 3. Péče o psí tlapky – psí tlapky dostávají v zimě zabrat, přílišná péče jim však nesvědčí. Pokud mají vaši psi v okolí prstů delší srst a tvoří se jim tam sněhové kuličky, doporučujeme jim tuto srst vystříhat nebo oholit. Omezíte tak tvorbu nepříjemných sněhových slepenců. Nouzově pomůže i psí krém na nohy, ale časté krémování psích polštářků nedoporučujeme. Polštářky by totiž příliš změkly, což by mohlo vést k nechtěnému poranění tlapek. Drsnější kůže na tlapkách má své opodstatnění. Pokud se chystáte na hory nebo chcete vzít svého parťáka na běžky, zvažte nákup kvalitních zimních bot/ponožek.

  Pokud máte na programu spíše procházky po posolených chodnících ve městě, doporučujeme tlapky po každé vycházce opláchnout nebo přetřít vlhkým ručníkem.
 4. Doporučujeme

  Calibra Dog EN Light Chicken

  Expert Nutrition Doprava zdarma Akce Hypoalergenní Monoprotein

  Calibra Dog Expert Nutrition Light - krmivo se sníženou energetickou hodnotou je uzpůsobené požadavkům na specifickou výživu psa při potřebě snížit a udržet optimální hmotnost u psů se sklonem k nadváze. Obsahuje kvalitní kuřecí bílkoviny a rýži. 90 % bílkovin obsažených v receptuře je živočišného původu. Kombinace aditiv podpoří správnou péči o psa v tomto režimu. Na podporu kloubní chrupavky u namáhané pohybové soustavy jsou obsažena chondroprotektiva, L-karnitin na podporu spalování a fulvokyselina s širokým spektrem pozitivních účinků na trávicí ústrojí a obranyschopnost organismu. Krmivo s vysokou stravitelností je určené dospělým psům a je zároveň hypoalergenní. Výhody: - kontrola hmotnosti a podpora kloubů - pro psy s tendencí přibírat na váze - pomáhá snížit hmotnost, když je potřeba Vybraná aditiva: - L-karnitin – podporuje využití tuků jako zdroje energie pro organismus. - chodroprotektiva (chondroitin sulfát a glukosamin) – vyživují chrupavku a zpomalují proces jejího opotřebení. - fulvokyselina – působí antioxidačně, absorbuje toxiny a pomáhá je vylučovat z těla, čímž působí detoxikačně. Podporuje vstřebávání živin, pomáhá stabilizovat střevní mikroflóru a má protizánětlivé účinky. Velikost balení: 2 kg, 12 kg.

  1 389 Kč

  Skladem > 10 ks

  Dárek: Calibra Dog EN Light Chicken 2kg zdarma

  Méně pohybu, méně energetického krmiva –
  psi žijící uvnitř, na rozdíl od psů žijících venku, nepotřebují k vytvoření tělesného tepla energii navíc. Při menším počtu procházek tak mohou v zimě snadno přibírat na váze. Pokud tomuto nechtěnému přibírání chcete zabránit, snižte denní dávku krmiva. Řešením může být i přechod na krmivo s nižší energetickou hodnotou, jako je například Calibra Expert Nutrition Light nebo naše senior receptury.

Ať už jste milovníci zimy, nebo ne, věříme, že si toto období užijete se svým mazlíčkem naplno!

Fotografie: Pixabay, Helen Marts-Kesaväli

Zpět na Blog Calibra