Přejít k obsahu Přejít k hlavnímu menu Přejít k vyhledávání

Doprava zdarma při nákupu nad 599 Kč (DPD, Zásilkovna)
U malých zásilek zvýhodněná cena Zásilkovny - 49 Kč

Zavřít

Se psem do Chorvatska

12. června, 2024

Dovolená se psem

Jaká jsou obecná pravidla pro cestování se psem, na to jsme se podívali v minulém článku Cestování do zahraničí. Dnes se zaměříme na Chorvatsko. Ruku na srdce, chcete-li se psem k moři, tohle bude pravděpodobně jedna z prvních destinací, která vás napadne.

dubrovnik-512798_1280

Chorvatsko je jednou ze zemí, kam se se svým pejskem můžete poměrně snadno vypravit.  Najdete zde velké množství pláží, které jsou prioritně určeny pro pejsky. Navíc je zde také značná škála ubytovacích kapacit (soukromé apartmány, kempy, hotely), které jsou tzv. dog friendly, tedy vítají vaše psí kamarády s otevřenou náručí. Možná mají Chorvati rádi zvířata, možná jen ví, že Češi jsou národ pejskařů a nabídku nám tak přizpůsobili.

Podmínky pro cestování

Jak jistě víte, Chorvatsko je členem EU, cestování sem je tedy poměrně jednoduché. Pro přicestování se psem musíte splnit základní podmínky, a to:

  • Mít platný cestovní doklad zvířete
  • Očipovaného psa
  • Platné očkování proti vzteklině – to nesmí být starší než rok a aplikace by měla být nejpozději měsíc před začátkem cesty

To je z „formálních“ částí vše. Momentálně není nutné zvíře nikde hlásit apod. Před každou vaší cestou ale doporučujeme, abyste si ověřili aktuální podmínky dané země. Obecné informace k cestování najdete v našem článku Cestování do zahraničí.

Ubytování

dog-7956828_1280V Chorvatsku je velké množství ubytování, kde vás přivítají i se psem. Pakliže si ubytování řešíte sami, vhodná ubytování si snadno najdete. Většina vyhledávačů umožňuje vyfiltrovat ubytování, kam je možné vzít domácí zvířata. Hledání se vám tak dost zjednoduší. Řešíte-li dovolenou přes cestovní agenturu, nezapomeňte je o svém požadavku na zvíře s sebou informovat.

Vašeho psa znáte nejlíp vy. Rozhodně nezapomeňte sbalit oblíbený pelech, deku, nebo cokoli jiného, co mu pobyt v cizím prostředí ulehčí. Má-li váš pes zálibu v kousání věcí, rozhodně doporučujeme pořídit nové hračky, které ho budou bavit. Přece jen nechcete, aby se vyřádil na vybavení apartmánu. Jestli na převozy využíváte přepravku, určitě ji můžete využít i v ubytování. Je-li pes na svoji přepravku zvyklý, bude pro něj příjemné si do ní jít lehnout i jinde než v autě.

Psi a pláže

Doporučujeme

Calibra cestovní miska skládací

Novinka

Cestovní skládací miska s logem Calibra - ideální doplněk na dovolenou, túry a dlouhé procházky, který nezabere v batohu mnoho místa. Misku lze snadno rozložit a opět složit. Vhodná na vodu i krmivo.
Objem 600 ml, rozměr 16x11,8x6,5  cm

72 Kč

Skladem > 10 ks

Dalo by se říct, že v Chorvatsku platí „Co není zakázáno, je dovoleno.“. Se psem tedy můžete na každou pláž, kde není vyloženě zákaz. Existují ale i pláže, které jsou označeny přímo jako vhodné pro psy. Tipy na ně najdete zde. Ať už budete kdekoli, nezapomínejte, že pláž je tam pro všechny. Je proto nutné dodržovat základní bezpečnost (mít psa na vodítku/ s náhubkem) a hygienu (vždy mějte s sebou sáčky na exkrementy). Sáčky volně k dispozici jsou spíše výjimkou.

Aby váš miláček zvládl celý den venku, nezapomeňte mu zajistit dostatek pitné vody a stín. Doporučujeme využít mobilní přístřešky/stany, nebo koupit slunečník. Nezapomínejte, že psi se ochlazují hůře než lidé, proto je pro ně zajištění stínu a klidného místa důležité. Chcete-li se dozvědět více o tom, jak zvládat nástrahy vysokých teplot, doporučujeme si přečíst náš článek Psi a letní horka.

Krmivo a pamlsky na cesty

Jestli je něco nežádoucí, tak měnit psovi stravu během cesty. Při náhlé změně krmiva může dojít k trávícím obtížím, protože pes není na novou stravu zvyklý. Určitě si vezměte dostatečné zásoby s sebou z domu. Kdyby se náhodou stalo, že zapomenete, Calibra se dá koupit i v Chorvatsku. Mapu prodejních míst najdete zde.

Přejeme vás krásnou dovolenou v Chorvatsku!

Zpět na Blog Calibra