Vyberte kategorii:

Zajímavá témata:

Barvářské zkoušky Rudíkov

Sobota 19. 6. patřila Barvářským zkouškám, které jsou potřebné pro splnění lovecké upotřebitelnosti psa pro honitby s odstřelem spárkaté zvěře. Na zkoušce startovalo 12 psovodů se svými svěřenci a všichni ji dokončili v 1. ceně, což svědčí o vynikající úrovni účastníků. Více se dočtete v reportáži od předsedkyně KK OMS Třebíč Evy Illové.

Speciální výstava Klubu chovatelů čivav

Na venkovním výstavišti Krásná Louka v Mladé Boleslavi se 24. 7. uskutečnila Speciální výstava Klubu chovatelů čivav, jejíž sponzorem byla značka Calibra. Přinášíme Vám krátkou reportáž z této výstavy očima jednatelky Ing. Petry Kuruczové:

Agility závody Ztřeštěnky

V sobotu 10. 7. se pod taktovkou Klubu agility Třešť, z.s. konal již 5. ročník závodů s názvem Ztřeštěnky. Závod byl otevřen pro všech 5 velikostních kategorií a role rozhodčí se chopila Jaroslava Podmolová.
Přečtěte si krátkou reportáž od spoluorganizátorky Edity Sedláčkové a pokochejte se fotkami pejsků, kteří byli ve svém živlu.

Velikonoční beránek XX.

Ano, čtete správně – jubilejní 20. ročník agility závodů s názvem Velikonoční beránek pod záštitou Agility clubu Třebíč se kvůli covidu konal v netradiční datum – 11. července 2021. To nic nemění na tom, že šlo o skvělou akci plnou úžasných výkonů. Více očima organizátorky Věry Janatové:

Veterinární diety - nejčastější otázky a odpovědi

veterinární diety

Předepsal vám veterinář užívání veterinární diety pro vašeho pejska nebo kočičku? Její podávání vám určitě zdůvodnil a vysvětlil přímo v ordinaci, ale možná vás až s odstupem času napadlo pár otázek, na které jste se nestihli zeptat. V tomto článku vám přinášíme odpovědi na nejčastější otázky ohledně užívání veterinárních diet (ať už jde o pejska anebo kočičku).

Přehled veterinárních diet pro kočky

veterinární diety

V produktové řadě Calibra Veterinary Diets vám aktuálně nabízíme 9 veterinárních diet pro kočky – 5 druhů suchého krmiva a 4 typy konzerv (přičemž jedna z nich je společná pro psy a kočky). Tento článek vám přináší rychlý přehled receptur i nejčastějších onemocnění, při kterých mohou být indikovány jako součást léčby.

VD Hypoallergenic Skin & Coat Support pro psy

veterinární diety

Kožní problémy psů patří k nejčastějším důvodům návštěvy veterináře. Původcem těchto problémů může být i potravinová alergie. O tom, jak se projevuje a nejspolehlivěji diagnostikuje, si řekneme v tomto článku. Přiblížíme si také možnosti stravování, jaké nabízí značka Calibra v rámci svých veterinárních diet.

VD Struvite + Oxalate & Urate & Cystine pro psy

veterinární diety

Onemocnění močových cest patří u psů k poměrně častým problémům a zdravotním komplikacím. Vznik infekce močových cest a tvorbu močových kamenů přitom podmiňuje několik faktorů – od plemenné předispozice až po stravu. Calibra vytvořila veterinární diety, které pomáhají při léčbě nejčastějších typů močových kamenů – zvlášť recepturu pro struvity a další recepturu pro oxalátové, cystinové a urátové kameny.