Vyberte kategorii:

Zajímavá témata:

Veterinární diety - nejčastější otázky a odpovědi

veterinární diety

Předepsal vám veterinář užívání veterinární diety pro vašeho pejska nebo kočičku? Její podávání vám určitě zdůvodnil a vysvětlil přímo v ordinaci, ale možná vás až s odstupem času napadlo pár otázek, na které jste se nestihli zeptat. V tomto článku vám přinášíme odpovědi na nejčastější otázky ohledně užívání veterinárních diet (ať už jde o pejska anebo kočičku).

Přehled veterinárních diet pro kočky

veterinární diety

V produktové řadě Calibra Veterinary Diets vám aktuálně nabízíme 9 veterinárních diet pro kočky – 5 druhů suchého krmiva a 4 typy konzerv (přičemž jedna z nich je společná pro psy a kočky). Tento článek vám přináší rychlý přehled receptur i nejčastějších onemocnění, při kterých mohou být indikovány jako součást léčby.

VD Hypoallergenic Skin & Coat Support pro psy

veterinární diety

Kožní problémy psů patří k nejčastějším důvodům návštěvy veterináře. Původcem těchto problémů může být i potravinová alergie. O tom, jak se projevuje a nejspolehlivěji diagnostikuje, si řekneme v tomto článku. Přiblížíme si také možnosti stravování, jaké nabízí značka Calibra v rámci svých veterinárních diet.

VD Struvite + Oxalate & Urate & Cystine pro psy

veterinární diety

Onemocnění močových cest patří u psů k poměrně častým problémům a zdravotním komplikacím. Vznik infekce močových cest a tvorbu močových kamenů přitom podmiňuje několik faktorů – od plemenné předispozice až po stravu. Calibra vytvořila veterinární diety, které pomáhají při léčbě nejčastějších typů močových kamenů – zvlášť recepturu pro struvity a další recepturu pro oxalátové, cystinové a urátové kameny.

VD Joint & Mobility pro psy

veterinární diety

Věděli jste, že artróza je u psů jedním z nejčastějších kloubních onemocnění? Pokud máte doma pejska s diagnostikovaným problémem pohybového aparátu nebo se jen zajímáte o toto téma, čtěte dál – zjistíte, jak se starat o kondici takového jedince, a to včetně úpravy stravy.

VD Joint & Mobility Low Calorie pro psy

veterinární diety

U psů s diagnostikovaným kloubovým onemocněním je nesmírně důležité udržovat optimální hmotnost. Každý kilogram navíc může v menší či větší míře přetěžovat klouby. Pokud máte pejska s nadváhou a problémy s pohybovým aparátem, je vhodné nasadit mu krmivo, které mu pomůže snížit hmotnost a zároveň vyživovat klouby. Právě na to jsme mysleli při sestavování nové receptury Calibra VD Joint & Mobility Low Calorie.

VD Renal & Cardiac pro psy

veterinární diety

Selhávání ledvin a srdeční onemocnění ohrožují nejen starší psy, ale objevují se i u mladých jedinců. Ať už jde o akutní nebo chronické onemocnění, nasazení správné léčby a vhodného krmiva je klíčovým nástrojem, jak zlepšit kvalitu a prodloužit život vašemu čtyřnohému příteli.

Enzo - cesta vodicího štěněte I.

Podporujeme - vodicí psi

Víte, jak se vodicí psi cvičí a vychovávají pro své životní poslání? Právě teď máte jedinečnou příležitost sledovat s námi cestu štěněte Enza, které se připravuje na tuto svou velkou roli pod záštitou organizace Vodicí psi srdcem z.s. Enzo byl krmen již v chovatelské stanici krmivem značky Calibra. Když nás – Calibru – organizace oslovila s prosbou spolupráce ohledně našeho krmiva a pamlsků, neváhali jsme ani vteřinu 😊 Sledujte teď spolu s námi cestu budoucího vodicího pejska Enza, o které nás bude pravidelně informovat členka organizace Vodicí psi srdcem z.s. Blanka Stará.

VD Diabetes & Obesity pro psy

veterinární diety

Má váš pejsek nadváhu nebo mu byla zjištěna cukrovka, která se bohužel nevyhýbá ani našim čtyřnohým přátelům? Na oba případy má Calibra řešení v podobě veterinární diety Calibra VD Dog Diabetes & Obesity. Přečtěte si, jak pomáhá v nastavení správného režimu u psa-diabetika nebo pejska s nadváhou.