Přejít k obsahu Přejít k hlavnímu menu Přejít k vyhledávání

Doprava zdarma při nákupu nad 599 Kč (DPD, Zásilkovna)
U malých zásilek zvýhodněná cena Zásilkovny - 49 Kč

Zavřít

Svět Calibra Calibra

Vyberte kategorii:

Zajímavá témata:

Jack Russell teriér

plemena psů

Jack Russel je populární plemeno psa, které svou energií zaujalo i filmaře. Ti z vás, kteří viděli film Maska, si určitě vybaví nejen legendárního Jima Carreyho, ale i psího hrdinu Mailu. Kromě filmu však toto plemeno potkáváme často i na ulicích. Pojďme si o něm tedy říct více.

Dummy víkend s tollery

Třetí říjnový víkend se v malebné vinařské obci Hnanice na hranicích s Rakouskem konal víkendový tábor s tollery, který sponzorsky podpořila Calibra. Zrzaví retrívři zde měli přípravu na tzv. working testy – aktivitu a sportovní disciplínu, která je šitá na míru právě plemenům retrívrů.

Výstava psů – jak psa dobře předvést

výstava rady a tipy

Výstavy psů vypadají na pohled jednoduše – stačí, že vezmu psa do kruhu, trochu si tam postojíme a zaběhneme jedno-dvě kolečka. Samotné předvedení je však důležitou součástí prezentace psa a věřte či ne, můžete jím pokazit i celkové hodnocení psa vysokých exteriérových kvalit. I výstavy si tedy zaslouží přípravu a trochu tréninku.

Calibra na klubových výstavách

Klubové výstavy jsou co do celkového počtu psů menší, rozhodně však na nich potkáte nejvíc představitelů daného plemene. Jak již napovídá samotný název, organizují je příslušné kluby sdružující jedno nebo více plemen (např. klubové výstavy všech retrívrů apod.). Jedná se tedy o pomyslný svátek milovníků určité rasy psů.

Adriana a její smečka

Podporujeme - musheři

Adriana Švecová se po čase opět hlásí! S Adri jsme začali spolupracovat již před řadou let, když teprve pronikala do světa mushingu a caniscrossu. A to velmi úspěšně! Adriana se těmto aktivitám věnuje i nadále a psi ji doprovázejí i při vykonávání jejího povolání vojáka-psovoda. A abyste věděli, kdo je kdo, představí vám všechny své čtyřnohé parťáky :)

Český strakatý pes - akce pro šteňátka i seniory

Český strakatý pes (ČSP), naše národní plemeno, má kolem sebe mnoho zanícených majitelů a chovatelů. Sdružuje je Spolek českého strakatého psa, který se svými aktivitami snaží o propagaci tohoto plemene a pořádá pravidelné víkendové akce pro majitele těchto krásných a šikovných psů. Calibra sponzorovala dvě víkendová setkání – jedno bylo zaměřeno na štěňátka a mladé psy, druhé na starší psy a seniory.
Přečtěte si krátké reportáže z obou akcí, které nám poskytla MVDr. Lea Wildnerová:

Labradorský retrívr

plemena psů

Labradorský retrívr je jedno z nejpopulárnějších plemen psů na světě. Jsou známí svojí inteligencí, přátelským charakterem a schopnostmi výcviku. Přečtěte si více o tomto oblíbeném plemeni.

Veterinární diety – kdy, proč a jak použít

Veterinární diety

Veterinární diety jsou krmiva určená pro specifické účely výživy. Používají se v době různých zdravotních obtíží, mezi které patří například: diabetes, zánět slinivky břišní, alergie na krmivo, obtíže s pohybovým aparátem aj. Účelem použití veterinárních diet je napomoci stabilizovat a udržet organismus daného jedince v co nejlepším možném stavu.

Agility - Letní Robinsonáda 2023

závody a zkoušky

Psí škola „Na Ostrově“ v Brně na svém cvičišti pravidelně pořádá zkoušky a závody z různých psích sportů. Poslední květnový víkend byly na pořadu oblíbené agility závody s názvem Letní Robinsonáda a Calibra při tom nemohla chybět! Přečtěte si krátkou reportáž:

Jak krmit psy malých plemen

rady a tipy

Jen těžko bychom v přírodě našli živočišný druh, který skrývá tolik variant jako pes. Stačí si vedle sebe postavit čivavu a německou dogu – člověku se ani nechce věřit, že mají stejné předky. V tomto článku se zaměříme právě na malá plemena psů a povíme si o zásadách jejich krmení.

Jak krmit psy velkých plemen

rady a tipy

Pravděpodobně jste si všimli, že krmiva Calibra jsou rozdělena nejen podle věku, ale také podle velikosti psa. Má to svůj význam – takový bernardýn má přece jen trochu jiné nároky na výživu než malá čivava. V tomto článku se zaměříme právě na krmení psů velkých plemen.