Vyberte kategorii:

Zajímavá témata:

Den s kynologickou záchrannou jednotkou

Zobrazit

VD Hepatic pro psy

veterinární diety

Játra jsou ústředním metabolickým orgánem a pomáhájí udržovat živý organismus pejska v rovnováze – ne nadarmo se o nich mluví jako o filtru těla či továrně, přes kterou procházejí všechny látky zachyceny v krvi, a to včetně toxinů. Má váš pejsek problémy s játry? Nezoufejte – tento orgán má velkou funkční rezervu a regenerační schopnost, pokud se rychle a správně nasadí vhodná léčba.

Cesta ve tmě - soutěž ve výkonu vodicích psů

V pátek 11. června se v Boskovicích uskutečnila akce pod patronací spolku Vodicí pes, z.s. s příznačným názvem – „Cesta ve tmě“. Zúčastnění nevidomí lidé zde procházejí se svými vodicími psy neznámou trasu. Navigují je odborní instruktoři, kteří jim zároveň poskytují zpětnou vazbu. Tato akce má i osvětový charakter a kolemjdoucím lidem přibližuje život nevidomých.

Dobromysl - canisterapeutický víkend

Organizace Dobromysl, kterou Calibra dlouhodobě podporuje formou krmiva a pamlsků pro canisterapeuty, zorganizovala první letošní víkendový pobyt a vyrazila s dětmi z berounského dětského domova do rekreačního střediska Svatý Štěpán. O tom, že si to všichni užili, svědčí i slova organizátorů:

Klubová výstava saharských chrtů

výstava

V sobotu 5. 6. 2021 se konala Klubová výstava saharských chrtů – Azawakh a Sloughi. V příjemném prostředí areálu zrekonstruované bývalé fary v malebné obci Chržín se sešlo 25 účastníků a posouzených bylo 18 jedinců. Potěšte se fotkami těchto elegantních zástupců obou plemen.

Zkoušky norování v Mohelně

závody a zkoušky

První červnovou sobotu proběhly Zkoušky norování nováčků, které prověřují základní vlohy loveckých psů, vyšlechtěných právě pro tento výkon. Přihlášených bylo 21 psů a všichni v této zkoušce obstáli. Krátkou reportáž z této události vám přináší předsedkyně KK OMS Třebíč Eva Illová.

Klubová výstava kolií a šeltií v Chropyni

výstava

S rozvolněním protiepidemických opatření se všechny kluby a organizace vrhli na přípravu akcí. Jinak tomu nebylo ani v případě Moravskoslezského klubu chovatelů collií a sheltií, který v polovině května uspořádal během jednoho víkendu 2 klubové výstavy v Chropyni. Vychutnejte si atmosféru této události a pohled na ušlechtilé zástupce těchto plemen. Krátkou reportáž vám přináší spoluorganizátorka výstavy Anna Neuvirtová:

VD Gastrointestinal & Pancreas pro psy

veterinární diety

Trávicí potíže pejska patří k nejběžnějším důvodům návštěvy veterináře, který často doporučí nasadit veterinární dietu jako součást léčby. Zajímá vás, jak může změna stravy pomoci a v čem je dieta značky Calibra jiná než klasické krmivo? Pojďme se společně podívat na komplexní problematiku trávení.

Podzimní zkoušky ohařů a ostatních plemen

závody a zkoušky

S uvolňujícími se opatřeními se Okresnímu mysliveckému spolku Třebíč naskytla možnost uspořádat Podzimní zkoušky ohařů a jiných plemen, které se uskutečnily koncem května. Kromě samotných soutěžících si jejich atmosféru přišlo užít i několik diváků a my vám ji zprostředkujeme pomocí reportáže od předsedkyně KK OMS Třebíč, Evy Illové.