Přejít k obsahu Přejít k hlavnímu menu Přejít k vyhledávání

Doprava zdarma při nákupu nad 599 Kč (DPD, Zásilkovna)
U malých zásilek zvýhodněná cena Zásilkovny - 49 Kč

Zavřít

Světová speciální výstava leonbergerů

29. října, 2021

výstava

V neděli 3. října se v Brně konala Světová speciální výstava leonbergerů. Startovalo na ní 63 psů, a to nejen z Česka, ale i ze vzdálených zemí jako je Finsko či Rusko. Přeneste se na tuto unikátní výstavu prostřednictvím reportáže od spoluorganizátorky Anny Šimkovské.

035_BOB_pes

"U příležitosti konání WORLD DOG SHOW Brno získal Moravskoslezský klub chovatelů a přátel leonbergerů od Mezinárodní unie leonbergerů svolení k pořádání Světové speciální výstavy leonbergerů. Výstavu jsme uspořádali ve specializované kynologické hale ZETOR Brno v hezkém klidném prostředí na okraji Brna s dostatkem parkovacích míst. Celý areál i jeho okolí poskytovaly široké možnosti k venčení psů.

Výstavy se zúčastnilo 63 vystavovatelů z České republiky, Slovenska, Polska, Německa, Lotyšska, Estonska, Finska, Ruska a Ukrajiny. Posuzování se ujal rozhodčí Milan Plundra, který má s posuzováním našeho plemene bohaté zkušenosti. Výstavu poctil svojí návštěvou i speciální rozhodčí pro plemeno leonberger pan Willi Güllix z Německa. Pan rozhodčí posuzoval velmi přísně a precizně, každý vystavovatel si odnesl podrobný posudek svého psa.

První čtyři v každé třídě obdrželi hodnotné poháry a pro vítěze byly připraveny věcné ceny - granule Calibra. Obsazeny byly všechny třídy od štěňat po veterány. Nejpočetnější zastoupení bylo, jako tradičně, ve třídách otevřených a vítězů. Celkové vítězství a titul BOB si nakonec odnesl pes z Finska, který předtím zvítězil a získal CAC ve třídě otevřené."  

Jménem značky Calibra gratulujeme vítězům tohoto nádherného a majestátního plemene. Věříme, že všichni účastníci ocenili – obzvláště v době covidové – možnost setkat se s dalšími majiteli a příznivci plemene i z dalekých zemí a výstavu si užili.

Galerie

Zpět na Novinky