Přejít k obsahu Přejít k hlavnímu menu Přejít k vyhledávání

Doprava zdarma při nákupu nad 599 Kč (DPD, Zásilkovna)
U malých zásilek zvýhodněná cena Zásilkovny - 49 Kč

Zavřít

Testování pamlsků JOY

26. března, 2020

testujeme rady a tipy

Naši oblíbenci Jade, Justy a Jerry (Freestyle Paws CZ) dostali příležitost otestovat novou řadu pamlsků JOY, které se s radostí ujali 🙂 Pamlsky Calibra Joy jsou sice na trhu známé již několik let, ale relativně nedávno došlo k jejich inovaci – rozšířili jsme nabídku o více příchutí, tvarů a typů a změnili jsme obaly!

IMGP6354

Pejskům jsme k ochutnání vybrali tyto 4 druhy: 
Calibra Joy Multipack Fish & Chicken Mix
Calibra Joy Classic Large Lamb Fillets
Calibra Joy Classic Dental Bones
Calibra Joy Mini Chicken & Cod Sandwich
 

IMGP6413-1  IMGP8400  IMGP9532-1  IMGP7991-1

A jaké je resumé? S napětím jsme čekali na vyjádření paničky Anety Marisové, která nám o všem poreferovala:

Na zkoušku nám přišly 4 různé balíčky a Jade, Justy i Jerry je všechny ochutnali.
Pamlsky Calibra JOY pro nás vlastně nejsou tak úplně novinka, spíš naopak. Avšak balíčky, které nám teď přišly, jsme ještě nezkoušeli, takže vzhůru na to!
 

Jako první jsme vyzkoušeli rovnou velký Multipack „Calibra JOY Classic – Fish & Chicken mix“, obsahující hned 4 různé druhy pamlsků.  

 [#product-300]

Jade, Justy a Jerry samozřejmě vyzkoušeli všechny 4 druhy. 
Hned jako první se nedalo nevšimnout, že všechny pamlsky vážně skvěle voněly! 
 
Calibra Joy multipack

Tři ze čtyř druhů bylo velmi snadné rozlámat na menší kousky a použít jako malé odměny, takže jsme je rovnou vyzkoušeli při procvičení pár povelů. Hafani se mohli utlouct a z každého dalšího otevřeného sáčku byli naprosto nadšení, ihned cpali čumáky dovnitř, aby ochutnali jako první. Všichni tři se plně soustředili jen na cvičení a těšili se, jaký pamlsek dostanou tentokrát, protože každý druh je naprosto jiný.

Myslím, že 1. místo získává „Sushi z tresky a kuřete“, ovšem všechny druhy měly něco do sebe a hafanům ohromně chutnaly.  Mně se zase líbí, že pamlsky vůbec nedělají nepořádek, nemastí, nedrobí se, a to ani při rozlámání.

Nápad „multipacku“ mi přijde jako skvělá možnost, jak vyzkoušet různé druhy pamlsků současně. Super věc třeba právě na trénink, kde se možnost obměňování odměn vždycky hodí.

Jako další jsme vyzkoušeli „Calibra JOY Classic – Lamb“:   

Doporučujeme

Tyhle filety opět úžasně voněly, dokonce tak, že i Jade (který je jinak pes vybíravý), by za ně metal salta!

 Calibra Joy Classic Lamb 
  Jelikož jde o docela větší kusy, na cvičení se moc nehodí, leda jako „zlatý hřeb“. Za to na zabavení či prostě pro radost je to ideálka, soudě podle psího nadšení, je to vážně neobyčejná dobrota. Navíc, podle složení i zdravá a vhodná také pro citlivější psíky.

Další na pořadí byl balíček „Calibra JOY classic – Dental“, tedy pamlsky na žvýkání, které mají pomáhat proti zubnímu kameni a plaku:[#product-294]


IMGP9532-1
Zelené kostičky nevypadají až tak lákavě a ani zrovna moc nevoní, proto jsem tak trochu čekala, že se i psiska budou tvářit kysele.

Naštěstí opak byl pravdou a hafani prokázali, že lidem a psům nemusí vonět totéž. Všichni si kostičku rádi dali a ještě chtěli další. 

I když jsou tyhle žvýkačky docela malé a zdálo by se, že je větší pes spolkne celé, i borderku Justy zdolávání kostičky na chvíli zabavilo.

Jako poslední jsme vyzkoušeli novinku „Calibra JOY mini“ s příchutí tresky a kuřete:

 IMGP7922
Asi každý, kdo se psy nějak cvičí, dobře ví, že obzvlášť při učení nových věcí je spotřeba pamlsků přímo obří. Když jsou odměny moc velké, všemožně je demolujeme na menší kousky, abychom neměli za chvíli z pejska kuličku. Tak přesně to si teď můžu konečně ušetřit. 

Mini kostičky jsme zkoušeli především s Jerrym (Jack russell teriér), který je ze smečky nejmenší.

Doporučujeme

Můžu říct, že velikost kostiček je na cvičení naprosto ideální. Navíc jsou poměrně měkké, takže je i malý pes rychle zvládne a vůbec se nezdržuje od cvičení.

Samozřejmě krásně voní a podle všeho i chutnají, vůbec nedělají nepořádek, navíc jsou i dobře vidět.

Je to takový ideál – jak na domácí cvičení, kdy nebude koberec plný drobků od pamlsků, tak i na cvičák, kdy je třeba mít odměny rychle po ruce. A jestli má někdo malého pejska, se kterým sice nechce cvičit, ale rád mu dává pamlsky, i pro něj to jistě bude zajímavá novinka.

Ochutnávku dostali také Jade a Justy a i u nich pamlsky bodovaly.

Mini kostičky jsou opravdu skvělé a už teď vím, že budou patřit mezi naše hlavní odměny na trénink, jen by to chtělo nějaké opravdu velké balení :).  

A jaký je tedy závěr?

Calibra JOY má opravdu široký výběr pamlsků, i když bych čekala, že většina si bude velmi podobná, každý druh je opravdu úplně jiný a pro hafany je to velký rozdíl, což jako mlsouni umí ocenit. Až mě překvapily rozdíly mezi různými balíčky – některý byl vyloženě na hryzání, jiný pro chuť, další jako stvořený pro cvičení,… takže si stačí vybrat. 

I když mám psy, kteří obyčejně nejsou z pamlsků moc nadšení, v tomhle případě nadšení byli, a to hodně! Bylo vidět, jak jim pamlsky voní a chutnají, skutečně se snažili, aby je získali a pak hned chtěli další.

Já zas musím ocenit jednoduché složení bez zbytečných „zlepšováků“, které je přehledně na každém obalu. Vlastně bych měla zmínit i obal samotný, kdy každý balíček (kromě Multipacku) je opatřen zipem, takže načaté pamlsky neztratí vůni. 

Dál se mi líbí hlavně konzistence pamlsků – většina z nich se dá velmi snadno rozlámat, nedrobí se, nemastí kapsu a psi je ihned zbaští.

Takže celkově vzato – za nás 100% spokojenost.

Moc děkujeme a posíláme fotky a video 🙂

S pozdravem Aneta Marisová & Jade, Justy a Jerry

Podívejte se také na video z testování, které najdete v Galerii.

Galerie

Zpět na Novinky