Přejít k obsahu Přejít k hlavnímu menu Přejít k vyhledávání

Doprava zdarma při nákupu nad 599 Kč (DPD, Zásilkovna)
U malých zásilek zvýhodněná cena Zásilkovny - 49 Kč

Zavřít

Tipy na vánoční dárky pro psy

13. prosince, 2022

rady a tipy

Naši psi jsou plnohodnotnými členy rodiny, kteří nás nade všechno milují. Není tedy ničím neobvyklým, že i oni najdou pod vánočním stromečkem nějaké překvapení. Pokud přemýšlíte, co jim dáte tento rok, máme pro Vás pár tipů na dárky.

dog-gc945f048a_1920

1. Oblíbené pamlsky

Doporučujeme

Naši parťáci nejvíce ocení to, co jim padne do bříška 😊. S oblíbenými pamlsky tedy nikdy neuděláte krok vedle. Ať už jsou to piškoty, sušená masíčka nebo přírodní pochoutky na žvýkání, nachystejte jim pod vánoční stromeček balíček plný dobrot.
Jestli to chcete mít bez námahy a dodatečného balení, můžete jim vybrat jednu ze tří variant degustačních balíčků Calibra JOY 5 + 1 zdarma. Masíčka vám přijdou rovnou zabalená v celofánu.

Pokud máte pejska, který má citlivé trávení nebo alergii, a potřebujete se vyhnout pochoutkám s kuřetem, podívejte se na naše bezobilné pamlsky Verve. Tři rybí receptury jsou totiž úplně bez kuřete (nenajdete v nich tedy ani kuřecí tuk nebo hydrolyzovaná kuřecí játra). Pamlsky Verve máme v polovlhké i křupavé formě a modré obaly obsahují také hypoalergenní hmyzí protein.

2. Nové hračky

dog-g3ad8f2e41_1920

V oblibě nebudou zaostávat ani hračky pro psy. Platí to zejména pro štěňátka a mladé psy, ovšem hravost neztrácejí ani starší jedinci. Mnoho výrobců nabízí i hračky s vánoční tematikou. Při výběru však myslete především na to, jaký typ hraček má rád váš pejsek. Některým uděláte největší radost pískající plyšovou hračkou, jiní zas ocení hračku na přetahování. A určitě se najdou i takoví, které nejvíc potěší obyčejný tenisák nebo gumový míček na šňůrce.

3. Pelech

I ti nejaktivnější psi většinu dne prospí. Myslete na jejich pohodlí a obstarejte jim nový pelech, který pro ně bude oázou klidu. Při výběru pamatujte na dostatečnou velikost – mnoho psů spí nejraději na boku nebo na zádech. Dnes už na trhu najdete i ortopedické matrace a pelechy s paměťovou pěnou, což ocení především starší psi s bolavýma nohama.

 4. Lízací podložky

dalmatian-g68549cd40_1920

Věděli jste, že lízaní je pro psy uklidňující aktivitou? Uvolňuje se při ní totiž endorfin, který známe také jako hormon štěstí. Lízání má kromě toho pozitivní vliv i na trávení, protože pomáhá stimulovat tvorbu slin.

Když si však představíme dnešního psa, nemá k této příjemné aktivitě mnoho příležitostí. A právě proto vznikly lízací podložky! Na trhu najdete množství tvarů a velikostí. Některé podložky mají zespodu i přísavky a díky tomu je můžete přilepit i na kachličky u vany nebo do sprchy. Pomohou vám tedy i v tréninku manipulace a při koupání 😊.

Ocení je nejen štěňátka, ale i reaktivní nebo bojácní psi, kteří během dne zažívají hodně stresových situací. Právě lízání jim pomůže, aby se po náročném dni uvolnili. Podložky si zamilují také starší psi nebo jedinci, kteří mají naordinovaný klidový režim.

Na lízací podložky můžete rozetřít prakticky všechno, co má váš pejsek rád. Oblíbenou volbou je bílý jogurt nebo tvaroh s ovocem, další možností jsou i masové paštiky a konzervy.

5. Čmuchací koberečky

Nejen lízání, ale i čichání je pro psa uklidňující činností. Nebavíme se tu samozřejmě o očichávání hárající fenky nebo o stopování zvěře, ale o uvolněném čmuchání na procházce.
Čich je pro psy nejdůležitějším smyslem, podle kterého se orientují už 2 dny stará štěňata. Pomocí nosu poznávají své okolí, čtou „pesemesky“ a vyhodnocují, jestli je všechno v pořádku.

DSC_1140-02

Čmuchat přitom může váš pejsek nejen venku, ale i doma, což se hodí zejména během dlouhých zimních večerů. K tomu vám skvěle poslouží stále populárnější čmuchací dečky a koberečky. Stačí do nich rozsypat menší oblíbené pamlsky nebo večerní dávku granulí a příjemná zábava může začít.

Nezapomínejte, že čmuchací dečky mají být uklidňující aktivitou, při které se pes uvolní. Nepřehánějte to tedy se složitým schováváním potravy, jejíž hledání by vašeho pejska frustrovalo. Hledání granulek přitom nechejte pouze na něm a nepomáhejte mu. Pokud nějaké v koberečku nechal, znamená to, že jste mu to připravili příliš těžké. 😊 Myslete na to při dalším čmuchání.

6. Hlavolamy pro psy

Populární hlavolamy pro psy nabízejí trochu jiný zážitek ze čmuchání než čmuchací dečky. Cílem je taktéž hledání pamlsků a využití nosu, jenže na rozdíl od koberečku neslouží k relaxačnímu a uvolněnému čmuchání, ale k mentální stimulaci. Psi mají pohnout hlavičkou a přijít na to, jak se dostat k vytouženému pamlsku. To je dokáže až nečekaně unavit a přispívá to také ke zvyšování jejich sebevědomí a samostatnosti.

Hlavolamy ocení hlavně psi, kteří mají klidový režim a mnoho aktivit je pro ně nevhodných. Zamilují si je ale rovněž psí sportovci, kteří mají dostatek fyzické aktivity a potřebují ji vyvážit činností psychickou.

Jestliže s hlavolamy teprve začínáte, dívejte se na stupeň obtížnosti a zvolte na začátek něco jednoduššího. Chcete mít doma pejska příjemně unaveného, ne frustrovaného 😊.

7. Váš čas

Bude to znít jako klišé, ale tím nejlepším dárkem, který svému parťákovi můžete dát, je váš čas. Psovi je úplně jedno, jestli má obojek vykládaný drahokamy nebo obyčejný popruh, jestli spí na drahém pelíšku nebo na staré vyřazené dece – to nejdůležitější je, že jste spolu. A když píšeme spolu, myslíme tím opravdu spolu. 😊 Odložte mobily a věnujte pejskovi svou plnou pozornost na procházkách, učte se spolu nové triky, vezměte ho do přírody nebo mu domluvte procházku s jeho psími kamarády. Užívejte si zkrátka spolu ten čas, který vám je dopřán. 😊

friends-gbaa2a61b0_1920

Fotografie: Pixabay

Zpět na Blog Calibra