Čertíku, já bych si přál ...

tuhle větu uřčitě každý dokáže doplnit sám, svým vlastním přáním. A že v téhle době plné zkoušek, odpírání a přehodnocování, těch opravdových přání bude. I my, ve Spolku máme přání. Vrátit se s pejsky do nemocnic, na canisterapii. Pacientům chybí ten chlupatý kožich, který si přijde po pohlazení. Oživit ty bílé stěny, a aspoň na chvíli se v myšlenkách vrátit domů za svými pejsky.
Bella, naše canisterapeutické 18měs. štěně, které se vzhledem blíží k gazele (výškou a ladností), je přesně v té vývojové fázi, kde by měla být často v prostředí nemocnice. Zvykat si na cizí lidi a pachy, trénovat klidový režim, kdy je v okolí neustále rušno. Bohužel to v dnešní době nejde.

Přesto všechno, na základě dlouhodobé spolupráce s nemocnicí, po negativném Covid testu, jsme mohli s Mikulášskou nadílkou na oddělení Následné péče. Bylo to po dlouhé době, kdy Bella byla na oddělení, ale v ní to canisterapeutické srdce prostě bije. Velkým dílem tomu i přispívá, že navštěvujeme školku a učíme děti správnému chování ke psům, zvířatům a samozřejmě si cíleně hrajeme (jemná a hrubá motorika, smyslové vnímání a mnoho dalšího).

Přejeme každému, aby jeho přání bylo vyslyšeno a splněno...

Krásné Vánoce
za Spolek Arnicanis Blanka Hašová

Zpět na Novinky