Přejít k obsahu Přejít k hlavnímu menu Přejít k vyhledávání

Doprava zdarma při nákupu nad 599 Kč (DPD, Zásilkovna)
U malých zásilek zvýhodněná cena Zásilkovny - 49 Kč

Zavřít

Vánoční přání spolku Arnicanis

22. prosince, 2020

Tento rok byl nepochybně pro všechny velkou zkouškou. Mnoho z nás se potýkalo s omezeními nejen v osobním, ale i pracovním životě. Přichází však kouzelné období Vánoc – ten magický čas, kdy se všichni alespoň na chvíli zastavíme, přehodnotíme, co se nám podařilo a za co jsme vděční. Tento rok nás bude spojovat jedno velké přání – aby se vše zase vrátilo do normálu. Se svým přáním se připojuje i spolek Arnicanis:

20201207_171228

Čertíku, já bych si přál ...

tuhle větu uřčitě každý dokáže doplnit sám, svým vlastním přáním. A že v téhle době plné zkoušek, odpírání a přehodnocování, těch opravdových přání bude. I my, ve Spolku máme přání. Vrátit se s pejsky do nemocnic, na canisterapii. Pacientům chybí ten chlupatý kožich, který si přijde po pohlazení. Oživit ty bílé stěny, a aspoň na chvíli se v myšlenkách vrátit domů za svými pejsky.
Bella, naše canisterapeutické 18měs. štěně, které se vzhledem blíží k gazele (výškou a ladností), je přesně v té vývojové fázi, kde by měla být často v prostředí nemocnice. Zvykat si na cizí lidi a pachy, trénovat klidový režim, kdy je v okolí neustále rušno. Bohužel to v dnešní době nejde.

Přesto všechno, na základě dlouhodobé spolupráce s nemocnicí, po negativném Covid testu, jsme mohli s Mikulášskou nadílkou na oddělení Následné péče. Bylo to po dlouhé době, kdy Bella byla na oddělení, ale v ní to canisterapeutické srdce prostě bije. Velkým dílem tomu i přispívá, že navštěvujeme školku a učíme děti správnému chování ke psům, zvířatům a samozřejmě si cíleně hrajeme (jemná a hrubá motorika, smyslové vnímání a mnoho dalšího).

Přejeme každému, aby jeho přání bylo vyslyšeno a splněno...

Krásné Vánoce
za Spolek Arnicanis Blanka Hašová

Zpět na Novinky