Přejít k obsahu Přejít k hlavnímu menu Přejít k vyhledávání

Doprava zdarma při nákupu nad 599 Kč (DPD, Zásilkovna)
U malých zásilek zvýhodněná cena Zásilkovny - 49 Kč

Zavřít

VD Joint & Mobility Low Calorie pro psy

2. srpna, 2021

veterinární diety

U psů s diagnostikovaným kloubním onemocněním je nesmírně důležité udržovat optimální hmotnost. Každý kilogram navíc může v menší či větší míře přetěžovat klouby. Pokud máte pejska s nadváhou a problémy s pohybovým aparátem, je vhodné nasadit mu krmivo, které mu pomůže snížit hmotnost a zároveň vyživovat klouby. Právě na to jsme mysleli při sestavování nové receptury Calibra VD Joint & Mobility Low Calorie.

CALIBRA - VD - podklady pro SK - úvodní foto - 7-21 - Joint-Low

V tomto článku se dozvíte:

Vliv kondice na artrózu…

CALIBRA - VD - podklady pro www - Joint - 7-21 - 6Je velmi důležité psa nepřekrmovat, ale přitom mu zajistit plnohodnotnou, nutričně vyváženou stravu, jež je zcela zásadní pro udržení optimální hmotnosti / kondice psa.

U psa s kloubním onemocněním je udržení optimální hmotnosti důležitější, než u kteréhokoliv jiného. Každý kilogram nad optimální hmotnost má tendenci přetěžovat kloubní aparát. Vzniká tak začarovaný kruh:  ortopedický problém – bolestivost – neochota k pohybu – růst hmotnosti – další zhoršení ortopedického problému.

Calibra vyvinula ke stávající receptuře Joint & Mobility také recepturu Joint & Mobility Low Calorie, která je určena právě pro psy s obezitou nebo tendencí k obezitě a zároveň problémem s pohybovým aparátem.

CALIBRA - VD - podklady pro www - Joint - 7-21 - 3Tato receptura se sníženou kalorickou hodnotou, vysokou kvalitou proteinu, jež je obohacena o L-karnitin a kombinaci látek Joint and Mobility Complex, přispívá ke snížení a udržení optimální váhy, udržení svalové hmoty a zlepšení výživy chrupavek a kloubních struktur.

Již pouhé snížení hmotnosti psa o 10 % vede k celkovému zlepšení stavu a ochoty se pohybovat. Snížení hmotnosti bývá často také předpokladem úspěchu chirurgického zákroku na kloubech.

 

Doporučujeme

Veterinární dieta Joint & Mobility Low Calorie pomáhá psům s obezitou nebo tendencí k obezitě:

  • při artritidě
  • bolestech kloubů
  • po ortopedických operacích
  • jako prevence onemocnění pohybového aparátu

Pro koho je určena dieta Joint & Mobility a komu raději dát Joint & Mobility Low Calorie? 

Jelikož je nadváha/obezita jednou z nejčastějších příčin a také následků onemocnění kloubního aparátu, je velmi důležité, aby se u psů, kteří trpí obezitou, výrazně cílilo na dosažení optimální hmotnosti, a to dle druhu a velikosti daného plemene.

K tomu právě přispívá naše nová receptura Joint & Mobility Low Calorie, jež oproti receptuře Joint & Mobility obsahuje:

  • Snížený kalorický obsah a tuk
  • Zvýšený obsah arktického krillu – vysoce ceněného zdroje omega 3 nenasycených mastných kyselin s vysokou biologickou dostupností a antioxidantů
  • Vysoký obsah L-karnitinu, jež podporuje využití/spalování tuku

CALIBRA - VD - podklady pro www - Joint - 7-21 - 2Obě receptury jsou postaveny na vysoce kvalitních zdrojích proteinu (kuře, krůta, vejce).

Kvalitní protein je extrémně důležitý pro udržení svalové hmoty a celkově přispívá ke kondici psa.

A stejně jako receptura Joint & Mobility obsahuje Joint & Mobility Low Calorie JOINT and MOBILITY COMPLEX s unikátní kombinací:

  • CALIBRA - VD - podklady pro www - Joint - 7-21 - 4Chondroprotektiv (glucosamin, chondroitin, MSM, Boswellia serrata a kolagen typu I.)
  • Vitaminů & antioxidantů (polyfenoly a flavonoidy ze zeleného čaje a kurkumy)
  • Omega 3 mastných kyselin (z lososového oleje, arktického krillu a řas)

Zpět na Veterinární diety pro psy