Přejít k obsahu Přejít k hlavnímu menu Přejít k vyhledávání

Doprava zdarma při nákupu nad 599 Kč (DPD, Zásilkovna)
U malých zásilek zvýhodněná cena Zásilkovny - 49 Kč

Zavřít

VD Joint & Mobility pro psy

2. srpna, 2021

veterinární diety

Věděli jste, že artróza je u psů jedním z nejčastějších kloubních onemocnění? Pokud máte doma pejska s diagnostikovaným problémem pohybového aparátu nebo se jen zajímáte o toto téma, čtěte dál – zjistíte, jak se starat o kondici takového jedince, a to včetně úpravy stravy.

CALIBRA - VD - podklady pro SK - úvodní foto - 7-21 - Joint&Mobility

V tomto článku se dozvíte:

Artróza je jedno z nejčastějších kloubních onemocnění u psů

CALIBRA - VD - podklady pro www - Joint & Mobility - 7-21 - 5

 

Víme, že pro chovatele není vždy snadné rozpoznat příznaky artrózy. Proč tomu tak je?

Především z etiologických důvodů, které mají svůj původ v dobách, kdy předchůdci našich psů žili ve smečkách, kde projev zranitelnosti nebyl ostatními členy smečky tolerován. Jednotliví psi reagují na bolest různými způsoby v závislosti na různých faktorech jako je věk, celkový zdravotní stav a velký vliv má i plemeno psa.

Kdy bych měl/a zbystřit?

Nejčastěji můžete u psa pozorovat změny v chování, které napoví, že je něco v nepořádku:

 • CALIBRA - VD - podklady pro www - Joint & Mobility - 7-21 - 7Letargie
 • Ztuhlost
 • Kulhání po delší nečinnosti anebo naopak po zátěži
 • Neochota se pohybovat
 • Agresivní nebo obranné reakce na dotyk
 • Štěkání, kňučení bez zjevné příčiny
 • Vyhledávání samoty

Známky artrózy u psů se samozřejmě mohou lišit podle závažnosti onemocnění. Pokud ovšem u svého psa pozorujete několik z výše zmíněných příznaků, neváhejte navštívit svého veterinárního lékaře.

Můj pes má artrózu...

Při léčbě artrózy je naším cílem tlumit, anebo potlačit symptomatické projevy:CALIBRA - VD - podklady pro www - Joint & Mobility - 7-21 - 9

 • snížit bolest a zánět
 • zpomalit progresi artrózy psa
 • usnadnit regeneraci poškozených tkání
 • zlepšit nebo udržet funkci kloubů

Artrózu nelze v současné době zcela vyléčit. Naštěstí ale existuje účinná profylaktická a symptomatická léčba zaměřující se na snížení bolesti a zánětu, zpomalení progrese onemocnění, regeneraci poškozených tkání a udržení nebo zlepšení funkce kloubů.

Vliv kondice na artrózu...

CALIBRA - VD - podklady pro www - Joint & Mobility - 7-21 - 4Udržování optimální kondice psa – je důležité psa nepřekrmovat, ale podávat mu plnohodnotnou stravu. Stejně jako u člověka je vyvážená strava zcela zásadní pro udržení optimální hmotnosti. Obzvláště důležité je krmení a strava u mladých psů ve fázi růstu. Obezita psů je nejčastější příčinou vzniku onemocnění právě díky přetěžování kloubního aparátu.

Již pouhé snížení hmotnosti psa o 10 % vede k celkovému zlepšení zdravotního stavu.

 

Váš veterinář vám bude schopen poradit tu nejvhodnější stravu – dietu pro potřeby vašeho psa

Obecně vhodná je dieta a doplňky stravy, které v kombinaci budou působit preventivně – nedoporučujeme energeticky bohatou dietu, nebo dietu s vysokým obsahem vápníku, nebo preparáty, které ho obsahují. Krmnou dávku pro vašeho psa rozdělte na menší porce předkládané během dne.

CALIBRA - VD - podklady pro www - Joint & Mobility - 7-21 - 10Zařaďte pravidelný pohyb – při pohybu dochází k prokrvení tkání, přísunu živin a odplavování metabolitů, tím je zajištěn předpoklad pro regeneraci. Vhodný je každý aerobní pohyb vašeho psa častěji během dne v kratších časových úsecích. Optimálním pohybem především u psů s vyšším stupněm artrózy a starších psů je pohyb ve vodě nebo plavání, které pomáhá s redukcí hmotnosti a zároveň buduje svalovou hmotu, která ulevuje postiženým kloubům. Fyzioterapie je vhodná i v pozdějších stadiích artrózy a u starších psů.

 

Jak pomůžete svému psovi veterinární dietou Calibra VD Joint & Mobility?

 • Doporučujeme

  Prodloužíte jeho aktivní život
 • Poskytnete úlevu jeho pohybovému aparátu
 • Zajistíte mu dieteticky vyváženou stravu
 • Vyhnete se případným výkyvům v dávkování účinných látek, které vznikají při používání nutričních doplňků
 • Zabezpečíte nejsilnější koncentraci chondroprotektiv na podporu pohybového aparátu

Veterinární dieta Joint & Mobility pomáhá:

 • při artritidě
 • bolestech kloubů
 • po ortopedických operacích
 • jako prevence onemocnění pohybového aparátu

Joint & Mobility Complex ve VD Calibra Joint & Mobility

Tato unikátní kombinace funkčních aditiv pro zmírnění klinických symptomů způsobených artritidou (zánětem kloubů) a artrózou (degenerací kloubní chrupavky) obsahuje:

 

Chondroprotektiva:

vd joint mobility chondroprotektivaGlukosamin – je fyziologicky tvořen v kloubní chrupavce, je součástí kloubních tkání (šlach, vazů, chrupavky).
Chondroitin sulfát – patří mezi stavební látky kloubních tkání.
MSM (methylsulfonylmethan) – ulevuje od bolesti a zmírňuje zánět při osteoartritidě.
Boswellia serrata – rostlina s protizánětlivým a analgetickým působením, má podpůrný účinek.
Kolagen typu I – představuje 90 % kolagenu v organismu, je přítomný v pokožce, šlachách, kostech a zubech. Je stavebním materiálem zdravých šlach.

Vitamíny a antioxidanty:

vd joint mobility vitaminypodporují obecné zdraví, podílejí se na správné funkci orgánů, imunitního systému a činnosti buněk.
Pro pohybový aparát je důležitý zejména vitamin D, který reguluje metabolické procesy v kostní tkáni. Polyfenoly a flavonoidy ze zeleného čaje a kurkumy posilují antioxidační a protizánětlivé působení receptury.

 

Omega-3 ve vysoké koncentraci:

vd joint mobility amega3pochází z krillu, lososového oleje a řas. Omega 3 tlumí zánětlivé procesy, modulují tvorbu některých důležitých mediátorů zánětu.

Krill a jeho význam při léčbě pohybového aparátu

Krill (mořští korýši) představuje jeden z nejlepších zdrojů omega-3 mastných kyselin (zejména EPA & DHA) a astaxanthinu. Krill svým obsahem podporuje regeneraci svalů, působí příznivě na kardiovaskulární systém (srdce, cévy) a pomáhá redukovat klinické příznaky onemocnění pohybového aparátu jako jsou ztuhlost, otok, bolest.

CALIBRA - VD - podklady pro www - Joint & Mobility - 7-21 - 8...a na závěr...

Veterinární dieta Calibra Joint & Mobility je unikátní dietou na trhu.

Patří k dietám s nejvyšší koncentrací chondroprotektivních látek, čímž viditelně uleví vašemu pejskovi od bolesti a pohybových obtíží.

Zpět na Veterinární diety pro psy