Přejít k obsahu Přejít k hlavnímu menu Přejít k vyhledávání

Doprava zdarma při nákupu nad 599 Kč (DPD, Zásilkovna)
U malých zásilek zvýhodněná cena Zásilkovny - 49 Kč

Zavřít

Výběrový závod na MČR záchranných psů

26. června, 2020

závody a zkoušky

V sobotu 13. 6. proběhl výběrový závod na MČR záchranných psů v Kaznějově, který jsme velmi rádi sponzorsky podpořili. Níže přinášíme krátkou reportáž vedoucí ZBK Praha Jitky Dědinové, která nám svými slovy zprostředkovala zážitky z celé akce.

IMG_9398

Závod na MČR se koná dle nejvyšší zkoušky sutinového vyhledání ZZP3. Speciální práce probíhaly v téměř reálném prostředí polygonu Kaznějov, poslušnosti ve Sportkempu v nedalekých Kralovicích. Posuzování se zhostili rozhodčí SZBK ČR Ms. Eva Klemšová a Bc. Iveta Katrevová.

IMG_8670     IMG_8620   
Dle zkušebního řádu hledá pes ve dvou terénech celkem 6 subjektů (4 živé osoby a 2 kadavery). Počty subjektů v jednotlivých terénech nejsou psovodům předem známy. Tentokrát se v každém terénu nacházely tři. I když všechny úkryty byly nalezeny několika psy, žádnému psovodovi se nepodařilo nalézt plný počet subjektů. Důležitou roli zde sehrála jako obvykle fyzická i psychická kondice psů a dobře zvolená taktika, ruku v ruce s horkým a dusným počasím.

ZZP3-3280      IMG_8709

Nejlépe se s nástrahami a taktikou vypořádal člen Pražské záchranné brigády Jan Skokan s šestiletou maliňačkou Beryl Hradní sklep, kterým splnění limitu zkoušky uteklo opravdu o chlup. Přesto předvedl velmi pěknou a profesionální práci a svým výkonem obsadil první místo. Kvalitní práci předvedli i další medailoví účastníci – na druhém místě Pavel Troller s fenou bernského salašnického psa Brigitte Bona Fornax a třetí Kateřina Staňková s fenou BOM Api Force of Destiny.

IMG_9256     IMG_9211

Podrobnější informace o závodu najdete ZDE.

Děkujeme paní Dědinové za report a krásné fotografie a všem zúčastněným gratulujeme k perfektním výkonům! Jsme rádi, že jsme mohli být při tom.

Galerie

Zpět na Novinky