Přejít k obsahu Přejít k hlavnímu menu Přejít k vyhledávání

Doprava zdarma při nákupu nad 599 Kč (DPD, Zásilkovna)
U malých zásilek zvýhodněná cena Zásilkovny - 49 Kč

Zavřít

Výstava plemene československý vlčák

2. října, 2020

výstava

Poslední zářijový víkend patřil v Týnci nad Labem našemu národnímu plemeni československý vlčák. Konala se zde totiž speciální i klubová výstava, a to i s mezinárodní účastí psů z Itálie či Německa. Přinášíme Vám nejen krátký popis výstavy očima spoluorganizátorky Hany Slezáčkové, ale i poučně zpracovanou videoreportáž.

DSC_0996

V sobotu 26.9.2020 se konala v areálu kempu Marina Týnec nad Labem speciální výstava plemene československý vlčák. Počasí nám vůbec nepřálo - vytrvale a vydatně pršelo celý den. Československý vlčák je naštěstí velmi odolné plemeno a jak se ukázalo, stejní jsou i jejich majitelé. Přes nepřízeň počasí dorazilo na výstavu 91 psů ze 104 přihlášených. Vystavovatelé k nám dorazili nejen ze všech koutů ČR, ale také ze sousedního Slovenska, Rakouska a Německa a také ze vzdálenější Itálie. Fenky posuzovala paní rozhodčí Anna Kochan, která k nám dorazila až z Polska, psy a závěrečné soutěže pak paní rozhodčí Petra Márová. Během výstavy se rozdaly tituly CAJC, CAC, res. CAC, BOB, BOS, BOJ, BOV, čekatelství klubového šampiona, Vítěz speciální výstavy a také se vybíralo Nejlepší štěně, Nejlepší dorost, Nejkrásnější pár a Nejlepší chovatelská skupina. Absolutním vítězem tohoto výstavního dne se stal pes BlueAkeom BigBoss, který na výstavu dorazil až z Itálie.

klubovy vitez pes

V neděli 27.9.2020 se konala na témže místě výstava klubová. Počasí se přes noc umoudřilo, přestalo pršet a dokonce nám vyskočila teplota o pár stupínků nahoru. Nálada byla hned veselejší a na výstavu přijelo nejen 104 psů ze 121 přihlášených, ale také spousta diváků. Na začátku výstavy jsme předali ceny těm, kteří dosáhli až na metu nejvyšší a získali ceněný titul Klubový šampion. Na tento titul dosáhl v roce 2019 pes Garon z Blatnických vinic, za rok 2020 pak pes Chaan Čono z Molu Es. Oběma ještě jednou gratulujeme, protože tento titul není vůbec snadné získat, pes s tímto titulem musí být úspěšný jak výstavně, tak pracovně. Po předání cen Klubovým šampionům začalo posuzování výstavy jako takové. Fenky tentokrát posuzovala paní rozhodčí Petra Márová a psy a závěrečné soutěže zhodnotila polská paní rozhodčí Anna Kochan. Obě zadaly tituly CAJC, CAC, res. CAC, BOB, BOS, BOJ, BOV, čekatelství klubového šampiona a Klubového vítěze. Také se vyhodnocovalo Nejlepší štěně, Nejlepší dorost, Nejkrásnější pár a Nejlepší chovatelská skupina. Absolutním vítězem výstavy se tentokrát stala fenka Fu Finka z Molu Es.

klub vitez fena

Klubovy sampion

Jménem značky Calibra gratulujeme vítězům i všem zúčastněným a těšíme se na další spolupráci!

Galerie

Zpět na Novinky