Přejít k obsahu Přejít k hlavnímu menu Přejít k vyhledávání

Doprava zdarma při nákupu nad 599 Kč (DPD, Zásilkovna)
U malých zásilek zvýhodněná cena Zásilkovny - 49 Kč

Zavřít

Zkoušky norování v Třebíči

22. prosince, 2021

V sobotu 9. 10. se v areálu zrekonstruované bažantnice v Třebíči konaly zkoušky bezkontaktního norování. Přečtěte si krátkou reportáž od Evy Illové, předsedkyně KK OMS Třebíč, který značka Calibra dlouhodobě sponzoruje.

IMG_3521

"Zkouška norování je zkouškou psa při práci pod zemí, a to bez kontaktu s liškou. Sbor rozhodčích přitom posuzuje vlohy norníků. Zkouška slouží pro prvotní orientaci ve vlastnostech psů a nutná ke splnění minimálních nároků ve smyslu chovatelském a současně naplňuje zásady zákona na ochranu zvířat proti týrání.

IMG_3492Na zkoušky bylo přihlášeno 14 psů, 13 obstálo a jeden pes odstoupil.

Zahájení akce probíhalo v sídle OMS Třebíč na Bažantnici, kde byl dostatečný prostor pro parkování a zázemí pro vůdce a dva senáty rozhodčích. Trubači, pánové Radovan a Eduard Mitnerovi, zahájili zkoušky znělkou „Vítání“, což dodalo této akci ten správný nádech.

Vrchní rozhodčí Josef Machát přivítal všechny účastníky akce a seznámil všechny zúčastněné s organizací zkoušek a se sborem rozhodčích, který tvořili: Miroslav Jílek, Miroslav Vybošťok a čekatel na funkci rozhodčího pan Zdeněk Pokorný.

Vítězem zkoušek se stala fena jezevčíka standardního drsnosrstého Ceridwen de Hortis Bohemia vedená MVDr. Lubošem Hlavsou, na druhém místě se umístila fena německého loveckého teriéra Kory od Kamennské hory vedená Alešem Bartůňkem a třetí místo obsadil pes německého loveckého teriéra Sir vedený Vlastimilem Matějkou.

Všichni úspěšní vůdci si pro své svěřence odnesli malou pozornost od našeho sponzora (krmivo Calibra).

MS Bažantnice patří poděkování za skvěle připravené zkoušky, které probíhaly v přátelském duchu, s důrazem na dodržování mysliveckých tradic a zvyků, se skvělým zázemím a výborným občerstvením. V neposlední řadě patří poděkování panu Josefu Smutnému, který se po celý rok pečlivě stará o lišky, které nám na nácviky a zkoušky přiveze.

Na závěr chci poděkovat firmě Calibra za sponzoring ve formě granulí a pamlsků pro všechny zúčastněné."

Jménem značky Calibra gratulujeme výhercům i všem zúčastněným, kteří úspěšně absolvovali tuto zkoušku a těšíme se na další spolupráci.

Galerie

Zpět na Novinky