Přejít k obsahu Přejít k hlavnímu menu Přejít k vyhledávání

Doprava zdarma při nákupu nad 599 Kč (DPD, Zásilkovna)
U malých zásilek zvýhodněná cena Zásilkovny - 49 Kč

Zavřít

Zkoušky vloh ohařů a ostatních plemen

15. června, 2021

závody a zkoušky

Jakmile to epidemiologická situace dovolila, tak se KK OMS Třebíč pustilo do organizace Zkoušek vloh ohařů a ostatních plemen. Jejich atmosféru vám alespoň takto na dálku přiblíží předsedkyně klubu Eva Illová.

DSC_0224

"Zkoušky vloh, původně naplánované na konec dubna, jsme z důvodu vládních opatření přesunuli na konec května, kdy ještě vyhovovaly krytiny pro daný typ zkoušky.

Slunečné a větrné sobotní ráno přivítalo první skupinu ostatních plemen s 24 startujícími na zkoušky vloh, o 2 hodiny později se dostavila druhá skupina 24 ohařů. Účastníky jsme museli rozdělit do dvou skupin, abychom dodrželi aktuální opatření MZ. Příjezd účastníků a vlídné přijetí členy Mysliveckého spolku Slavice dalo signál, že se tato kynologická akce vydaří.

DSC_0023Zahájení akce probíhalo v areálu Zemědělského družstva Slavice, kde byl dostatečný prostor pro parkování a zázemí pro vůdce a dva senáty rozhodčích. Trubač, pan Vlastimil Oubrychta, zahájil zkoušky znělkou „Vítání“, což dodalo této akci ten správný nádech. Ředitel zkoušek, pan Jiří Jurka, přivítal vůdce, sbor rozhodčích a na dané podmínky i přítomné diváky, kteří se přišli podívat na výkony psů. Dobrý vítr a zkouškové štěstí popřál všem vůdcům i předseda Mysliveckého spolku Slavice pan Pavel Stuhlík.

Poté se ujal slova vrchní rozhodčí pro ostatní plemena Petr Pelech, který seznámil všechny zúčastněné s organizací zkoušek a se sborem rozhodčích, který tvořili: Josef Machát, Miloš Nováček, Miroslav Vybošťok, Přemysl Bouška, Martina Mrkvicová a Mgr. Arnošt Drmola. Druhá část zahájení patřila ohařům. Slova se ujal vrchní rozhodčí pro ohaře pan Mgr. Oldřich Blecha a představil jednotlivé rozhodčí, kterými byli Václav Martének, Karel Benáček, David Zeibert, Libor Kazda, Jiří Šustr, Pavel Pokovai, čekatelky Michaela Číšecká Lacinová a Jana Sedláková.

Na zkoušky se přihlásilo a v sobotu nastoupilo 24 ohařů a 24 zástupců ostatních plemen. Během sobotního slunného, avšak větrného počasí nijak neovlivnilo výkony psů. Revíry byly skvěle zazvěřené jak srstnatou, tak pernatou zvěří, což se projevilo i na výsledku zkoušek. 20 ohařů uspělo v I. ceně a 4 odstoupili pro indispozici psa, ve skupině ostatních plemen 22 psů uspělo v I. ceně, jeden ve III. ceně, jeden pes odstoupil a jeden neuspěl, což je skvělá bilance sobotního dne.

Vítězem zkoušek vloh ohařů se stala fena NKO Arka od Klapavce vedená RIng. Petrem Olivou s 228 body, na druhém místě se umístila fena CF Ajda od Týnavy vedená Jiřím Krajčou s 225 body a třetí místo patřilo feně NDO Ajka z Bílkova vedenou Denisou Hledíkovou s 225 body.

DSC_0150

Vítězem zkoušek vloh ostatních plemen se stala fena jezevčíka drsnosrstého Ceridwen de Hortis Bohemia vedená MVDr. Lubošem Hlavsem se 192 body, na druhém místě se umístil pes německého křepeláka Aarchii od Velké višně vedený Martinem Zadákem se 188 body a třetí místo obsadila fena ezevčíka drsnosrstého Azraelka Rebel of Rusty Suzie vedená Zuzanou Matějkovou se 187 body.

Dovolte mi poděkovat pořádajícímu mysliveckému spolku za zapůjčení skvěle zazvěřené honitby, ve které se zkoušky konaly a výbornou kuchyni. Dále děkuji všem vůdcům za účast a pevně věřím, že se všichni i nadále budeme v hojném počtu potkávat na kynologických akcích.

Na závěr chci poděkovat firmě Calibra za sponzoring ve formě granulí a pamlsků pro všechny zúčastněné."

DSC_0098  DSC_0096

Jménem značky Calibra gratulujeme všem zúčastněným ke skvělým výkonům a těšíme se na další společné a výborně organizované akce.

Galerie

Zpět na Novinky